Haber
23 Mart 2018 - Cuma 15:02
 
İstiklal Marşı'nı İlahi Gibi Okuyan Mehter Takımına Soruşturma Açıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi etkinliğinde mehter takımı, İstiklal Marşı'nı ilahi gibi okumuştu. Görevliler hakkında idari soruşturma açıldı.
GÜNCEL Haberi
İstiklal Marşı'nı İlahi Gibi Okuyan Mehter Takımına Soruşturma Açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce mehter takımının, İstiklal Marşı'nın ilahi gibi okunması üzerine görevliler hakkında idari soruşturma başlatıldı. Etkinlik için oluşturulan repertuvarda yer almamasına rağmen İstiklal Marşı'nın, mehter takımının iradesiyle seslendirildiği belirtildi.

 

MEHTER TAKIMININ KENDİ İRADESİYMİŞ

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda düzenlenen 'Okullararası Masa Tenisi Şampiyonası'nda İstiklal Marşı, mehter takımınca ilahi gibi seslendirirken, salondakiler de saygı duruşunda bulundu. Mehter takımının, İstiklal Marşı'nı ilahi gibi seslendirmesi tepkilere neden oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce İstiklal Marşı'nın farklı seslendirilmesi üzerine görevliler hakkında idari soruşturma başlatıldı. Etkinlik için oluşturulan repertuvarda yer almamasına rağmen İstiklal Marşı'nın, mehter takımının iradesiyle seslendirildiği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı