Haber
16 Eylül 2019 - Pazartesi 12:27
 
İstiklal Caddesi’nde üst yapı yenilendi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Doğantepe Mahallesi İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirdiği üst yapı çalışmalarını tamamladı.
YAŞAM Haberi
İstiklal Caddesi’nde üst yapı yenilendi

Büyükşehir Belediyesi, kentte yol bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Başiskele ilçesi Doğantepe Mahallesi İstiklal Caddesi’nde üst yapı çalışması yapılarak yenilendi. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bin 400 metre uzunluğunda asfaltlama çalışması yapıldı. İstiklal Caddesi, Başiskele ile Kartepe ilçelerinin köyler arasında bağlantı sağlayan grup yolu olarak da vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

 

BİN 400 METREDE ÜST YAPI YENİLENDİ

 

Gerçekleştirilen üst yapı çalışması doğrultusunda İstiklal Caddesi’ne bin 400 metre asfaltlama yapıldı. Çalışma doğrultusunda 4 bin 500 ton PMT serimi yapılırken 2 bin ton asfalt kullanıldı. Zemin iyileştirmelerinin de yapıldığı yol, 6 buçuk metre genişliğe kavuşturuldu.

 

ÇALIŞMALAR KISA SÜREDE BİTİRİLECEK

 

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 28 Temmuz’da başlatılan çalışmalar, ekiplerin özverili çalışması ile gerçekleştirildi. Doğalgaz ve su alt yapı çalışmaları nedenlerinden dolayı bozulan İstiklal Caddesi yolu, gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında daha konforlu bir hale geldi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı