Haber
12 Ocak 2019 - Cumartesi 12:03
 
İsmail Yıldırım 4. kez aday
AK Parti Kocaeli ve Genel Merkez Teşkilatı Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’dan vazgeçemiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, mevcut ilçe belediye başkanları arasından aday gösterdiği tek isim İsmail Yıldırım oldu.
KOCAELİ Haberi
İsmail Yıldırım 4. kez aday

AK PARTİ YIKAMAMIŞTI

 

AK Parti, 2002 yılında yapılan ilk genel seçimde tek başına iktidar oldu. 2004 yılındaki yerel seçimde ise ilimizde 6 ilçe ve 39 belde belediyesinin 35’ini kazanmıştı. Kazanamadığı tek ilçe belediyesi Karamürsel’di. Demokrat Parti’den seçime giren Yıldırım, açık ara Karamürsel Belediye Başkanı seçildi. AK Parti, 2009’daki yerel seçimde Karamürsel ilçesinde kazanmak için çok uğraştı. Ancak Yıldırım seçimi yine açık ara kazandı. AK Parti, ilçede çok sevilen Yıldırım’ı seçimde yıkamayınca, 18 Ağustos 2010 tarihinde miting için ilimize gelen dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından partiye davet edildi ve parti rozeti takıldı.

 

2014’DE AK PARTİ’DEN ADAY OLDU

 

AK Parti, İsmail Yıldırım’ı 2014 yılında yapılan yerel seçimde yeniden belediye başkan adayı gösterdi. Daha önce iki kez Demokrat Parti’den seçilen Yıldırım, 2014 yılındaki yerel seçimde AK Parti’den seçimi kazandı. Üç dönem üst üste Karamürsel’de seçim kazanan İsmail Yıldırım, AK Parti’nin ilimizde vazgeçemediği tek belediye başkanı. 4. kez aday gösterilen Yıldırım, önümüzdeki dönemde AK Parti’nin en kıdemli ve tecrübeli belediye başkanı unvanına sahip olacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: İsmail, Yıldırım, 4., kez, aday,
Yorumlar
Haber Yazılımı