Haber
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 15:05
 
İşletme sahibinden Sukay Park açıklaması: 'Konu alacak verecek meselesi değil'
Geçtiğimiz günlerde Sukay Park Tesisleri'nde meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sukay Park Cafe’de işletme sahibi Ali Çelebi ve şirket avukatı Abdullah Zorlu ''Konu alacak verecek meselesi değil'' ifadelerini kullandı.
ASAYİŞ Haberi
İşletme sahibinden Sukay Park açıklaması: 'Konu alacak verecek meselesi değil'

Geçtiğimiz günlerde Kartepe'deki Sukay Park işletmesinde meydana gelen üzücü olayda 2 kişi yaralanırken, olayı gerçekleştirdikleri öne sürülen 3 şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklandı. Olayın ardından bu sabah Sukay Park Cafe’de işletme sahibi Ali Çelebi ve şirket avukatı Abdullah Zorlu tarafından basın mensuplarına yaşanan üzücü olayla ilgili ortak açıklama yapıldı. İşletme sahibi Çelebi ve şirket avukatı Zorlu ''Yapılan saldırı herhangi bir alacak verecek meselesi değil, işletmemizde gözü olan ve farklı mecralarda bizi buradan uzaklaştırmak isteyen cenahlardan geldiği çok açıktır'' ifadelerini kullandılar.

 

50 METRE MESAFEDE

 

Zorlu ve Çelebi konuşmalarının devamında ''Yaşanan patlamanın, işletmemizle herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. İlçemizde her geçen gün artan turist potansiyelini baltalamak amaçlı gerçekleştirilmiş müessir bir eylem olarak görüyoruz. Gerçekleşen eylem asla işletmemizin veya işletme sahiplerinin herhangi bir şahsi alacak verecek meselesinden kaynaklı değildir. Patlama restauranta 50 metre mesafede gerçekleşti.

 

YARGI SÜRECİ DEVAM EDİYOR

 

Personelimizin durumu erken fark etmesi üzerine zarar oluşmaması sağlanmıştır. Yargılama sürmektedir. Yargılamayı etkileme adına bir beyanımız olmayacaktır. Güvenlik güçlerimiz tüm imkanları ile olayı araştırıyor. Sukay turistik tesislerimiz Kartepe'nin en güzide tesislerindendir. İşletmemiz hizmete eksiksiz devam etmektedir. Yaşadığımız olay bizleri üzmüş olmasına karşın, işletmemiz ilçemizin turizmine katkı sunmaya devam edecek’’ şeklinde konuştular.

 

mesafe.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı