Haber
16 Eylül 2019 - Pazartesi 11:26
 
İmamoğlu’ndan Ahmet Türk’e: ‘Gel sana bir daha sarılayım’
İnönü ailesinin, Ekrem İmamoğlu’nun, İBB Başkanlığı’nı kazanması onuruna verdiği yemekte birçok isim bir araya araya geldi. İmamoğlu, Saray’a kırık sandalye göndermesi yaparak, “Sandalyesi sallanıyor dediler, senin de koltuğun sallanıyor” dedi.
- Haberi
İmamoğlu’ndan Ahmet Türk’e: ‘Gel sana bir daha sarılayım’

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, İnönü’nün verdiği yemekte bir araya gelen konukları ve yaşananları köşesine taşıdı. Küçükkaya, Ekrem İmamoğlu’nun Mardin’in seçilmiş belediye eş başkanı Ahmet Türk’le arasında geçen “Ahmet Türk’ü bir kez daha kucaklamak istiyorum” şeklinde bir diyolog yaşandığını belirtti.

 

Küçükkaya’nın yazısı şöyle:

 

“Anımsayalım… Erdoğan, “İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder” demişti… Partisini, örgütünü bu sözlerle ayakta tutmaya çalıştı. Önce 31 Mart’ta, sonra 23 Haziran’da İstanbul’u kaybetti… Bu ağır seçim yenilgisinden sonra Türkiye’nin siyasi atmosferi başka bir havaya büründü… AKP’den kopuşlar başladı. Davutoğlu, ihracı beklemeden partisinden istifa etti.

 

Babacan-Gül ekibiyle birlikte, AKP içinden iki yeni parti yakında siyasi hayata “merhaba” demeye hazırlanıyor. Erdoğan, Türkiye’deki siyaseti ne Bahçeli’nin ne de Akşener’in yönlendirmesini istiyor artık. Son bir aydır yaşananlar “siyaseti kendisinin şekillendirmek istediğini” ortaya koyuyor. Erdoğan, İYİ Parti kanadından Millet İttifakı’nı zayıflatmak, HDP’nin bu ittifaka olan desteğini en aza indirgemek istiyor. Erdoğan’ın söylemleri, stratejileri buna endekslenmiş durumda. Yaşananlar da…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı