Haber
15 Mayıs 2018 - Salı 12:50
 
İbrahim Karaosmanoğlu: Reis sordu, devam etmek istiyorum dedim
24 Haziran Hareketi’nin lansman toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Reis bana sordu ben görevime devam etmek istiyorum dedim. Ben korkuyordum, yoksa hemen sizle vedalaşacaktım ama iki gün sonra haber verdi. Tamam devam etsin dedi. Hepimizin derdi hizmettir” dedi
KOCAELİ Haberi
İbrahim Karaosmanoğlu: Reis sordu, devam etmek istiyorum dedim

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun öncülüğünde 24 Haziran Hareketinin lansman programı gerçekleştirildi. Antikkapı’da “Türkiye İçin Seninleyiz Erdoğan” başlığıyla gerçekleştirilen programa başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, esnaf odalarının başkanları, STK’ların temsilcileri ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. Salonun girişinde katılımcılara 24 Haziran Hareketi’ne dair hazırlanan broşürler dağıtıldı.

 

“İSTİKLAL MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR”

Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İslam ve Türk dünyasında parmakla gösterilen bir onuru, şerefi hep birlikte kazandık. Bu milletin kazancıdır. Çok badireler atlattık. Anadolu’da bir beka mücadelesi verildi. İstiklal Savaşı’nda dedelerimiz bedel ödemeseydi biz bugün bu ülkede bu durumda değildik. Burası başka bir ülke olurdu. Bizi yok etmeye niyetliydiler. İstiklal Mücadelesi Türkiye’de hala devam ediyor. Su uyur düşman uyumaz. Asla uyumuyorlar. Yeni yeni kılıklara giriyorlar. PKK haçlı zihniyetinin ürünüdür. Ama Türkiye içinde bellerini kırdık. IŞİD tam bir katil sürüsü. Onlarda Batı’nın, ABD’nin kurduğu bir örgüt” dedi.

 

“DEVLETSİZ YAŞAYAMAYIZ”

“Biz kendi silahlarımızı yapmasaydık, bugün Suriye’de kurulan hain tuzaklarla bizi de vuracaklardı” diyen Karaosmanoğlu, “Her gün IŞİD adına teröristler göndereceklerdi. Bayramlarda, seyranlarda hadi bakalım uğraş. Sivrisineklerle mücadele etmek için kaynağını kurutmalısınız. Evlatlarımıza gelişmiş bir ülke, vatan bırakmak istiyorsak bu topraklara, demokrasiye, insan haklarına, adalete ve devlete sahip çıkacağız. Devletsiz yaşayamayız. Onun için Cumhurbaşkanımız tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyor her yerde. Milli bir duruş, bugün İslam dünyasında ancak Türkiye’de var” diye konuştu.

 

“BUGÜN ASKER MİLLETİN EMRİNDEDİR”

Karaosmanoğlu sözlerinin devamında, “Bizler bugün bize düşen görevi yapacağız. Tayyip Erdoğan halkına karşı kendine düşen görevi, hiçbir derin güçten korkmadan, doğruları söyleyerek yerine getiriyor. Bize düşen ona sahip çıkmak. Komşumuzdaki pislikleri temizlemek için adım adım ilerliyoruz. Eğer bir koalisyon hükümetinin Başbakanı olsaydı Tayyip Erdoğan bu yaptıklarını yapamazdı. O milletin verdiği emaneti yerine getiriyor. Bugün asker milletin emrindedir. Milletin emrindedir. Bu pislikleri, FETÖ’cüleri temizledikten sonra dünyada söz sahibi bir güvenliğimiz var. Bu yeterli değil, daha iyisini yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.

 

“AK PARTİ UMUTTAN DOĞDU”

Karaosmanoğlu Recep Tayyip Erdoğan’ın demokrasiye aşık bir lider olduğunu belirterek , “24 Haziran tarihi önemli bir dönüm noktasıdır. Bu sadece Tayyip Erdoğan’ın görevi değil, hepimizin görevidir. Gönüllerimizi birleştirmek için bir araya geldik. Ülke bizim, Anadolu bizim. Bu ülkeye, sandığımıza sahip çıkacağız. Demokrasi çok güzel bir şey. Biz geçmişte yapılan oyunları bozduk. Ahmet Necdet Sezer filmle, fırıldakla Cumhurbaşkanı seçildi. Kendisi kendi ailesiyle bile barışık olmayan birisi ülkenin başına geldi. Bunların her birini fark etmemiz ve ona göre gardımızı almamız lazım. AK Parti böyle bir

umuttan doğdu. Çok şanslıyız, iradesi güçlü, zeki, azimli, insanlığa aşık, demokrasiye aşık bir liderimiz var. Bakın Yunanistan sürünüyor. Bir gün gelecek AB ne olursunuz gelin bizi de kurtarın diyecek. Bunu açıkça değil ama dolaylı yoldan söyleyecekler. Yeter ki biz gücümüzü kaybetmeyelim” şeklinde konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu sözlerini, “Kılavuz gençlik dedik. Arkasında hiçbir şey yok. Gidin inceleyin. Bazı gazetelerde karanlık işler yapılıyor dedi. Orası cennetten bir köşe. Çocuk dinleniyor orada. Büyük bir sevinçle çocuklar eve dönüyor. Oradan üzülerek çıkan bir tane çocuğumuz yok. Geçen yıl büyük ölçüde Güneydoğu’dan çocuklar geldi. Giderken birçoğu ağladı. Allah bize her türlü nimeti vermiş. İzmit Körfezi’miz neydi ne oldu. Halkımız bu güzellikleri görmeli. İzmit Körfezi kokan bir yerdi. Bu başarı bu milletin başarısıdır. Birçok şeyi istikrar sayesinde yapıyoruz. Yoksa eski tas eski hamam giderdik. Reis bana sordu ben görevime devam etmek istiyorum dedim. Ben korkuyordum, yoksa hemen sizle vedalaşacaktım ama iki gün sonra haber verdi. Tamam devam etsin dedi. Hepimizin derdi hizmettir” dedi.

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Haber Yazılımı