Haber
11 Temmuz 2018 - Çarşamba 14:25
 
İbrahim Karaosmanoğlu: Kuzey Marmara Otoyolu 12 ay erken bitecek
Yavuz Sultan Selim köprüsü ile bağlantılı olacak, İstanbulKocaeli- Sakarya trafiğine nefes aldıracak Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kocaeli’den geçen kesimi Dilovası Liman-İzmit Kavşağı inşaatında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, projenin durumu ve değeri hakkında açıklamalarda bulundu.
KOCAELİ Haberi
İbrahim Karaosmanoğlu: Kuzey Marmara Otoyolu 12 ay erken bitecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Genel sekreteri İlhan Bayram, Karayolları İstanbul 1. bölge müdürü İbrahim Halil Akgündüz, KMO Genel Müdür Yardımcısı Beyhan Karaman, KMP Etüt Proje Müdürü Remzi Kurtar, Kolin İnşaat Proje Müdürü Davut Kamiloğlu, LİMAK İnşaat, CEO’su Nurcan Çatalpınar, Limak İnşaat Proje Müdürü, Alper Eryiğit, Yüksel Proje Başkan yardımcısı Celal Gürsoy da katıldı.

 

BURASI KOCAELİ'NİN GURURU OLACAK

Proje alanında açıklama yapan Karaosmanoğlu, “Bulunduğumuz nokta Kuzey Marmara Otoyolu Liman bağlantısı. Kuzey marmara Otoyolu Kocaeli açısından çok önemli. İstanbul’dan bayram çıkışları dönüşleri biz büyük problem yaşıyoruz. Bu problemin hallolması icin bu proje çok gerekliydi. Yap işlet modeli ile 2018’in sonunda önemli bir bölümü bitecek ve hizmete açılacak. 2019 sonunda ise hepsi bitecek. Beklenenden 12 ay erken bitecek. Burası Kocaeli’nin gururu olacak.

 

 

YOĞUN TRAFİĞİ AZALTACAK

Şehir içindeki sıkıntı bitecek. Bu projenin hızı Türkiye’nin kalkınması ve gelişimi için çok önemli. Bölgemizin gururu olan bir eser tamamlanmış olacak. Mühendislik harikası olacak. Türkiye’de ve Dünyada 4 seritli tüneller ilk defa burada uygulanıyor. Bu Proje sonucu yoğun trafik azalacak. Türkiye zenginleştikçe ulaşım rahatlayacak. Bu projeler Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunuyor. Yeni sistemede bi tür başarılar daha hızlı olacak” dedi.

 

52 KİLOMETRESİ İLİMİZDE BULUNUYOR

Toplam 431 kilometre olacak projenin 52 kilometresi ilimizde bulunuyor. Toplam 9 tünelden oluşan projenin ilimizde 5 tüneli bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İbrahim, Karaosmanoğlu:, Kuzey, Marmara, Otoyolu, 12, ay, erken, bitecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı