Haber
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 10:19
 
İBB’nin ihalesi AKP’li vekilin oğluna verildi
AKP'liler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sağladığı dev rantı 23 Haziran seçimlerinden sonra da kendi yandaşlarına dağıtıp yedirmeye devam ediyor.
GÜNCEL Haberi
İBB’nin ihalesi AKP’li vekilin oğluna verildi

İstanbul bütçesinin üçte ikisini oluşturan iştirak şirketlerinden biri olan İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş (İSBAK) kısa süre önce dikkat çeken bir ihaleye imza attı.

 

Sözcü‘den Özlem Güvemli’nin haberine göre, İSBAK, 23 Haziran günü tekrarlanan İstanbul seçiminden 4 gün önce “Trafik/sinyalizasyon sistemi yazılım geliştirme hizmeti” ihalesine çıktı. İmamoğlu’nun iştirak şirketleri yönetimlerini istifaya davet ettiği günlerde ihaleyi kazanan firma da belli oldu.

 

İhaleyi 5 milyon 600 bin liralık teklifin sahibi Tam Yazılım Bilişim Elektronik ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi kazandı.

 

Şirket ile 9 Temmuz’da sözleşme imzalandı. Sözleşme 14.06.2019-31.12.2019 tarihlerini kapsıyor. İhaleyi kazanan firmanın sahibi İTO kayıtlarına göre Mustafa Furkan Tanrıverdi. 2015’te kurulan 1 milyon TL sermayeli şirketin sahibi Tanrıverdi’nin AKP’nin yerel yönetimlerden sorumlu eski genel başkan yardımcısı ve milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin oğlu olduğu biliniyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı