Haber
11 Aralık 2017 - Pazartesi 13:46
 
Huzurevlerinde yer yok
İlimiz genelinde bulunan dört huzurevinde doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Bu huzurevlerinde 222 yaşlı var. Yalova ve çevre illerde en az iki tane özel huzurevi olmasına rağmen bizde sadece kamuya ait huzurevi olması da dikkat çekiyor
TEKNOLOJİ Haberi
Huzurevlerinde yer yok

BAŞVURU ALINAMIYOR
İlimiz genelinde Kocaeli Huzurevi, Büyükşehir Belediyesi Tavşancıl Huzurevi, Gebze Huzurevi ve Gölcük Belediyesi Huzurevi olmak üzere toplamda dört adet huzurevi bulunuyor. İlimizdeki bu dört huzurevinde toplam 222 yaşlı barınıyor. Bu huzurevlerimizde yüzde 100’e ulaşan doluluk oranı nedeniyle, başvurular alınamıyor.


20-30 KİŞİLİK LİSTE
İlimizdeki huzurevlerinin yetersizliği nedeniyle huzurevine yerleşmek isteyen yaşlı insanlarımız öncelikle sıraya alınıyor. Her huzurevinde yaklaşık 20-30 kişi sıra bekliyor. Sırası gelen huzurevine yerleştiriliyor. Bakıma muhtaç vatandaşların mevcut sorunun çözümü ise yeni bir huzurevinin yapılmasıyla sağlanabilir. 


ÖZEL HUZUREVİ YOK
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, gazetemize yaptığı açıklamada, “Bize yapılan başvurularda ihtiyatlı davranıyoruz. Vatandaş, tek kişilik odada kalmak istiyor. Bizde ise 2-3 kişilik odalar boş oluyor. Bunun için işlemler sıraya konuluyor. Ayrıca Kocaeli’de hiç özel huzurevi yok. Bunun da eksikliğini yaşıyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı