Haber
17 Nisan 2019 - Çarşamba 14:01
 
Hürriyet’ten Filiz’e başkan yardımcılığı teklifi
İzmit belediye başkanlık koltuğuna oturan Fatma Kaplan Hürriyet, seçim boyunca birlikte ter döktükleri İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’e başkan yardımcılığı teklifinde bulundu.
YEREL POLİTİKA Haberi
Hürriyet’ten Filiz’e başkan yardımcılığı teklifi

CHP ve İYİ Parti 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak kararı almıştı. Millet İttifakı adı altında gerçekleşen iş birliğinde İzmit ilçesinde de ortak aday çıkarılmıştı. İzmit’in adayı CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet başarılı çalışması sonucu belediye başkanlık koltuğuna geçtiğimiz hafta oturdu. Hürriyet’e bu süreçte ittifak ortağı İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz destek olmuştu. Hürriyet ile birlikte kah maça giden Filiz, kah ev ev dolaşıp emek verdi. Mazbatasını alan Fatma Kaplan Hürriyet çalışmalara başladı. Öncelik olarak ekibini oluşturmaya başlayan Hürriyet bu süreçte, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz’e başkan yardımcılığı teklifinde bulundu.

 

GENEL MERKEZ NE DERSE O

 

Ancak teklife sıcak bakmayan Pelin Coştur Filiz, Fatma Kaplan Hürriyet’in her zaman arkasında olduğunu söyleyerek, “Evet hem Fatma Kaplan Hürriyet’ten hem de kendi teşkilatımdan başkan yardımcılığı olmam konusunda teklif geldi. Ancak ben teşkilatımın başındayım. Genel merkezimiz ne derse o. Siyasette yeniyim. Önümüzde bir kongre süreci var. Tabi ki de yeniden adayım. Başkanlıkta devam etmek istiyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı