Haber
08 Ekim 2019 - Salı 12:31
 
Hürriyet: 'Önümüzdeki yıl iki şenliği birleştireceğiz'
Pişmaniye Şenliği için teşekkür toplantısı düzenleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, önümüzdeki yıl 28 Haziran Kurtuluş Şenlikleri ile birleştireceklerini açıkladı
YAŞAM Haberi
Hürriyet: 'Önümüzdeki yıl iki şenliği birleştireceğiz'

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Pişmaniye Şenliğinde emeği geçen Vaveyla Kukla Ekibi, karikatürist Onur Karagöz, 41 Bando Ekibi, Sahne İzmit, İstanbul CHEF ve pişmaniye firmalarının sahipleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıda; Davut Önder Akbaş(Önder Pişmaniye), Çiğdem Akbaş(Yıldız Can Pişmaniye), Suat Kaçar(Naz Pişmaniye), Yaşar Üçcan(Kar Pişmaniye), Mustafa Şahin(Buşah Pişmaniye), Kadir Çetin(Boğaziçi Pişmaniye) ve Arda Canıgeniş(İpek Pişmaniye) hazır bulundu.

 

PROFESYONELLEŞECEK

 

Pişmaniye Şenliği’ne katılan, sanatçı ve pişmaniye firması sahiplerine, basın mensuplarına ve şenliğe ilgi gösteren İzmit halkına teşekkür eden Başkan Hürriyet, “Kente hareket getirecek, bu kentte yaşayanların pişmaniye yemesini ve gittikleri yerlerde yedirmesini sağlayacak ve İzmit’in marka değerini yükseltecek bir etkinlik yapmaya çalıştık. Sadece eğlenceden ibaret değildi. İzmit’in tanıtımını çok çok önemsiyoruz. Bunun için ciddi kafa yoruyoruz. Üreticiler önemli emek harcadı, sahiplendi. Gelecek yılı şimdiden planlayacağız. 28 Haziran kurtuluş şenlikleri ile birlikte gerçekleştireceğiz. Kültürel bağlantısı olan ülke ve kentlerin katılımını sağlamak, diğer kentlerimizin önemli isimleri davet edip çok daha büyük ve profesyonel bir etkinliğe imza atmak istiyoruz” dedi.

 

İLGİ BİZİ SEVİNDİRDİ

 

İki aylık hazırlık süreci sonrası gerçekleştirdiklerini şenliğe halkın beklentinin üzerinde ilgi gösterdiğini belirten Hürriyet, şöyle konuştu: “Etkinlik sürecince kente hareket geldi, esnaf memnun. 3 günlük olmasına rağmen etki yaratmak bizim için güzel oldu. Üniversite öğrencilerini şehir merkezine getirmek gerekiyor demiştik. Her fırsatı kolluyoruz. Bu nedenle şenliği üniversiteden başlattık, öğrencilerin ilgisi çektik, Üniversite öğrencileri de ciddi katılım sağladı. Yeni öğrencilerin kenti tanıması açısından önemliydi. Bundan sonraki etkinliklerde üniversiteyi önemseyerek etkinlikler yapacağız. Bu başlangıç, devamı gelecek.”

 

ESNAFTAN TEŞEKKÜR

 

Başkan Hürriyet ve ekibine, mükemmel bir organizasyona imza attığı için teşekkür eden İzmitli pişmaniye firması sahipleri, Pişmaniye Festivali'nde pişmaniyenin tanıtımının yanı sıra, pişmaniyecileri birbirine yaklaştırdığını belirterek, “Çok güzel bir Pişmaniye Festivali oldu. Şehrimizin tanıtımına katkısı olduğu gibi esnaflara da getirisi oldu. Başkanımız, yoğun ilgi gören festivalde İzmit halkını pişmaniye ile buluşturdu. Gelecek yıllarda daha güzellerinin olmasını arzu ediyoruz, olacağına da inanıyoruz” dediler. İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, Pişmaniye Festivali’nde emeği geçen Pişmaniye firması sahipleri, sanatçılar ve basın mensuplarına teşekkür plaketleri sundu. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı