Haber
11 Ocak 2019 - Cuma 13:59
 
Hürriyet, basın emekçileriyle buluştu
CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile yemekte buluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Hürriyet, “Gazeteciler Günü’nün hak ettiği şekilde kutlanacağı güne kadar basın emekçileri ile hep yan yanayız” dedi
KOCAELİ Haberi
Hürriyet, basın emekçileriyle buluştu

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile birlikte yemekte bir araya geldi. Masala Kebap’ta gerçekleştirilen akşam yemeğine CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, Muharrem İnce’nin seçim müziklerini yapan Ali Altay, ilçe yöneticilerinden, Arda Başaran, İhsan Kızıltan, Hande Sarıgülle, Dalistan Filiz, Dilşad Haczeyni ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

BASIN SUSARSA TOPLUM SUSAR

 

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan İzmit Fatma Kaplan Hürriyet, “Gazetecinin gördüğü aksaklık ve eksikleri, hiçbir baskı altında kalmadan haberleştirebilme özgürlüğü, demokrasinin olmazsa olmazıdır. O özgürlük, başka güçlerin esiri olduğu takdirde, geleceğimiz büyük tehlike altına girecektir. Unutmamak gerekir ki; Basın susarsa toplum susar” şeklinde konuştu.

 

BASIN EMEKÇİLERİ İLE YAN YANAYIZ

 

Hürriyet, “Demokrasi ve özgürlüklerin teminatı olan basının özgürlüğünü eksiksiz bir şekilde savunmanın aslında demokrasiyi savunmak olduğu ortadadır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün kutlanmasının gerçek anlamını bulacağı, daha demokratik bir Türkiye için mücadele edeceğimizin de bilinmesini isteriz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün hak ettiği şekilde kutlanacağı güne kadar basın emekçileri ile hep yan yanayız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hürriyet,, basın, emekçileriyle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı