Haber
16 Temmuz 2019 - Salı 09:48
 
Hürriyet: '15 Temmuz'u siyasi şova dönüştürenlerin karşısındayız'
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 15 Temmuz programını terk etmesinin ardından bir takım açıklamalarda bulundu.
YEREL POLİTİKA Haberi
Hürriyet: '15 Temmuz'u siyasi şova dönüştürenlerin karşısındayız'

PARTİLİ CUMHURBAŞKANI

 

Hürriyet’in olayla ilgili açıklaması şu şekilde: “İsminin içerisinde Milli Birlik barındıran ve demokrasi uğruna yüzlerce insanımızın şehit olduğu 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin 3. yılında, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde yeni sistemin Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmaları milli birlik şuuruna aykırı hareket ederek gerçekten özlemini duyduğumuz beraberliği baltalamıştır.

 

ŞEHİTLERE SAYGISIZLIK

 

251 şehit verdiğimiz 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu meydanlarda toplanan insanlara yuhalatması sadece bizlere değil, en başta şehitlerimize saygısızlık, ruhlarına hakarettir. Bu ülkenin temel taşlarını, Cumhuriyeti,  demokrasiyi ve parlamenter sistemi korumak isterken canlarını veren, şehit olan insanlarımızı anmak için İzmit'te katıldığımız 15 Temmuz programında hiç kimsenin bu saydığımız değerlere saldırmasını asla kabul edemeyiz.

 

MÜSAADE ETMEYİZ

 

Bizim istediğimiz ve arzu ettiğimiz tüm insanlarımızı kapsayan Milli Birlik'tir. Kimsenin kendi birliğini kurarak insanları manipüle etmesine ve vatandaşlarımızı kışkırtmasına da müsaade etmeyiz. Bu nefret dili ve ayrıştırıcı üslup ülkemize hiçbir şey kazandırmaz. İnsanları birbirine kırdırmaya çalışanların 15 Temmuz'u şehitleri anma değil de siyasi şova dönüştürenlerin karşısındayız.  Her şeye rağmen biz gülen yüzümüzle, uzlaşı ve sevgi dilimizle tüm yurttaşlarımızı kucaklamaya devam edeceğiz. Varsın 15 Temmuz törenlerini terk etti desinler ama kesinlikle milli birliğimizi bozan, bu ülkenin temeline dinamit koyanlarla iş birliği yaptı demesinler. Bir kez daha 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazi olanlara saygılarımı sunuyorum. Egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı