Haber
12 Ocak 2020 - Pazar 16:56
 
Hukuk birincisi 3 kere mülakattan elendi isyan etti! FETÖ'cü değilim
Hakimlik ve savcılık sınavına giren genç avukat, sözlü mülakatta elendi. Hukuk fakültesini birincilikle bitiren avukat, 3 kez elendiği sözlü mülakat sonrası sosyal medya hesabı üzerinden isyan etti.
GÜNCEL Haberi
Hukuk birincisi 3 kere mülakattan elendi isyan etti! FETÖ'cü değilim

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini birincilikle bitirerek yüksek lisansını tamamlayan Mehpare Tanın, hakimlik ve savcılık sınavına girdi. 18 bin 753 kişi arasından 127'nci olan genç avukat, girdiği ikinci sınavda yaklaşık 10 bin kişi arasından 205 'inci oldu.

 

Sınavların ardından hakimlik ve savcılık mülakatına giren Avukat Mehpare Tanın, mülakat sonuçlarını öğrenince şok geçirdi.

 

FETÖ'CÜ DEĞİLİM

 

 Mülakat sonuçlarına olan tepkisini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım üzerinden ifade eden Tanın, "Elendiğimi diğer sınavdan bir gün önce öğrendim. Ağlaya ağlaya sınava girip ikinci sınavda da yaklaşık 10 bin kişi içinde 205. oldum. Yine elendim. Bu yıl hiç çalışmadan girdim yine kazandım ve elendim. FETÖ'cü değilim, terörle bağlantım yok. Peki neden mi elendim? Çünkü siyasi parti üyesi ya da tarikatlı dayım yok, hiçbir cemeaate bağlı değilim! Hakim savcı alırken bile torpil yapılıyor bilinsin istedim. İyi geceler, uyumaya devam edelim" dedi.

 

1 bin 753 kişi arasında 127'nci olduğu sınavda 90 puan aldığını da belirten Tanın, aynı zamanda biyokimya mezunu.

 

TEPKİLERE EVRAKLARLA YANIT VERDİ

 

Paylaşım sonrası yanlış bilgi verdiği söylenen ve tepkilerle karşılaşan Avukat Mehpare Tanın, ‘’Bazıları tereddüt ettiğini belirtmiş. Hukukçu olmak belgelerle cevap vermeyi gerektirir. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2016 Dönem Birincisi olduğum, Ege Üniversitesi 2009 mezunu olduğum fakültelerden teyit edilebilir" diyerek yanıt verdi.

Kaynak: (KRTTV.COM.TR) - KRTTV.COM.TR Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı