Haber
03 Ekim 2019 - Perşembe 12:49
 
Hizmet-İş'ten suç duyurusu
İzmit Belediyesi’nde sendika kavgası her geçen gün büyüyor. Hizmet-İş Sendikası işçilere baskı yaptığını iddia eden kişilerin isimlerini vererek suç duyurusunda bulundu
KOCAELİ Haberi
Hizmet-İş'ten suç duyurusu

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

 

İzmit Belediyesi’nde Hizmet-İş, Genel-İş ve Belediye-İş Sendikası arasında devam eden örgütlenme sürecinde sendikalar arasındaki kavga büyüyor. Hizmet-İş Sendikası işçilere sendika değiştirmeleri yönünde yeni işe alınan işçilere amirler tarafından baskı yapıldığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu. Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, baskı yapan kişilerin isimlerini de vererek bu noktada adli mercilerin gereğini yapmasını isterken, Genel-İş Sendikası’na da sert eleştirilerde bulundu.

 

E-DEVLET ŞİFRELERİ ALINIYOR

 

İzmit Belediyesi’nde sendikal değişim olması için işveren ile bazı sendikaların el ele verdiğini söyleyen Ersoy, “İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne yeni Hüseyin Obur ve Selahattin Atmaca isimli iki kişiyi işe almış. Bu iki kişi Temizlik İşleri Amiri Kerem Kocadöl ve Şener Çelik ile birlikte işçi arkadaşlarımıza baskı yaparak sendika değiştirmelerini istiyor. Kimliklerini ve e-devlet şifrelerini alarak zorla sendikamızdan istifa ettiriyorlar.

 

KİM SARI SENDİKA

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğünde Genel-İş Sendikası’nın aktif yöneticisi olan Hasan Annika baş amir yapıldı. Baş amir olan Annika artık işverenin adını kullanarak sendika değişikliğini yapmaya çalışıyor. Arkadaşlarımız bu durumdan çok rahatsız. Kendine devrimci bize de sarı sendika diyen bir sendika nasıl olur da işçiye baskı yaparak sendika değişikliğini yaptırıyor. İşverenle bir olup işçiye baskı yapıyor. Biz yapılanın suç olduğunu biliyoruz. Bu yüzden suç duyurusunda bulunacağız” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı