Haber
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 16:49
 
Hizmet-İş Başkanı Ersoy'dan Hürriyet'e: 'Bu yanlışlardan dönün'
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in talimatıyla işten çıkarılan iki personelle ilgili Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’dan sert bir açıklama geldi.
POLİTİKA Haberi
Hizmet-İş Başkanı Ersoy'dan Hürriyet'e: 'Bu yanlışlardan dönün'

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in imzasıyla işten çıkarılan iki personelle ilgili açıklama yaptı. Hürriyet’in takiye yaptığını ifade eden Ersoy şunları söyledi:

 

“10 yıldır zabıta müdürlüğünde zabıta görevlisi olarak çalışan ve 40 gün önce temizlik müdürlüğüne sürgüne gönderilen ancak 4857 sayılı iş kanununun 22. maddesi gereğince, yasal olarak görevlendirmeyi kabul etmeyen 2 üyemizin bugün noter kanalıyla gönderilen bir yazı ile iş akitleri sonlandırıldı. Sırf siyasi geçmişleri için önce sürgüne gönderilen, daha sonra bayram öncesi hak ettikleri ücretleri kesilen, bir çok defa mobinglere maruz kalan bu arkadaşlarımız maalesef bugün de işlerinden kovulmuştur.

 

Açıkçası seçilmeden önce hiç kimsenin ekmeği aşı ile oynamayacağım, ben de işçi çocuğuyum, bir çok kereler yatağa aç girdim diyenlerin nasıl takiye yaptıklarını bu işçiyi ve halkı nasıl kandırdıklarının bugün çok daha iyi anlaşılmıştır. Bu anlayış Türkiye’nin bir çok yerinde işçinin aşı ile işi ile oynamış, oynamaktadır. Belediye yönetimine defalarca işçinin aşı ile işi ile uğraşmamalarını, her defasında işçi çalışmıyor, bizi sabote ediyor söyleminden vazgeçmeleri için uyarmamıza rağmen bizleri dinlemeyerek yanlış söylem ve kararlar içinde oldular.

 

İzmit Belediyesi'nde var olan iş barışı ve huzurunu bozdular. Geçim sıkıntısı yaşayan işçilere seçimden önce verdikleri sözleri ve vaatleri unuttular. Buradan bir kez daha, İzmit Belediyesi yönetimine bu yanlışlardan dönün, işten çıkardığınız işçileri işe alın, işçilere verdiğiniz sözleri tutun diyoruz. Aksi takdirde yaşanacak olumsuzlukların tüm vebali İzmit Belediyesi'nin yönetim anlayışından kaynaklanacağını şimdiden ifade ediyoruz.” 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı