Haber
09 Aralık 2017 - Cumartesi 10:23
 
Hindistan'da denizkızı doğdu!
Hindistan'da Muskura Bibi isimli bir kadın, 'denizkızı' sendromu adı verilen bacakları kaynaşmış, bedeni gelişmemiş ve cinsiyeti belirlenemeyen bir bebek dünyaya getirdi. Bebek doğduktan dört saat sonra öldü.
GÜNCEL Haberi
Hindistan'da denizkızı doğdu!

 

Hindistan'da doğan Denizkızı sendromlu bebek dört saat sonra hayatını kaybetti! Hindistan'da "Denizkızı sendromu"yla doğan bir bebek doğumdan 4 saat sonra talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti. Daily Mail'de yer alan habere göre, bacakları birbirine yapışık olan ve cinsiyeti belirlenemeyen bebeğin doğuma kadar hasta olduğunun fark edilmediği açıklandı.

 

 

Bebeğin annesi 23 yaşındaki anne Muskura Bibi, bu hafta bacakları kaynaşmış, bedeni gelişmemiş ve cinsiyeti belirlenemeyen bir bebek dünyaya getirdi. Anne Bibi'nin hamilelikte hiçbir tedavi almadığı, hiçbir tarama yapılmayan kadının doğuma kadar bu durumun farkında olmadığı açıklandı. Denizkızı sendromu (Sirenomelia)un her 60 bin ila 100 bin doğumda bir kişiyi etkilediği düşünülüyor.

 

 

Hastanedeki Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Sudip Saha, "Çift, gebelik sırasında parasızlık yüzünden uygun ilaçları aramadılar. Beslenme yetersizliği ve anneden bebeğe hatalı kan dolaşımı bu tür bir anormallik yaratabilir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı