Haber
08 Ocak 2018 - Pazartesi 16:49
 
Her yerde indirim bizde BİNDİRİM!
İstanbul, Ankara ve Balıkesir’de geçen yılsonunda suya indirim yapılmış, bu karar vatandaşlar tarafından sevinçle karşılanmıştı. Kocaeli’de de indirim beklerken zam haberi geldi. İSU, suya TÜFE oranında zam yaptı. Suyun birim fiyatı 2,06’dan 2,31 TL’ye çıkartıldı
KOCAELİ Haberi
Her yerde indirim bizde BİNDİRİM!

HİÇ DEĞİLSE ZAM YAPILMASAYDI

İSU’nun 2013 yılı genel kurulunda aldığı karara göre, her yılın Ocak ayında suya yıllık TÜFE oranında zam geliyor. Bu karara göre, 2018 yılı zamlı tarife yılbaşı itibariyle uygulanmaya başladı. Yeni tarifeyle 10 metreküpe kadar olan suyun birim fiyatı 2,06’dan 2,31 TL’ye çıkartıldı. 10 metreküpün üzerindeki suyun birim fiyatı ise 3,76’dan 4,21 TL’ye çıktı.

YÜZDE 25 İNDİRİM YAPAN VAR

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Aralık ayında alınan karara göre 16 ilçede su ve atık su tarifelerinde yüzde 5 indirim yapılmıştı. Benzer bir karar da İstanbul’da alınmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı Mevlüt Uysal'ın teklifiyle, suya yüzde 5 indirim yapıldı. Balıkesir'de de suya yüzde 25 indirim yapılmış ve kırsaldan alınan atık su bedelinin iptal edilmişti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Her, yerde, indirim, bizde, BİNDİRİM!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı