Haber
16 Eylül 2017 - Cumartesi 13:53
 
HDP'li Aysel Tuğluk itiraf etti
HDP eski Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk, "Biz de barış sürecinin sekteye uğramasında büyük hatalar yaptık" dedi.
GÜNCEL Haberi
HDP'li Aysel Tuğluk itiraf etti

Tutuklu eski milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine yapılan saldırı tüm Türkiye'de tepkiyle karşılanırken, Tuğluk, Karar gazetesinden Elif Çakır'a konuştu. Çakır, Tuğluk'un kendisine mesajını köşesinde şöyle aktardı:

"Sırrı Sakık’la görüştüğümde Aysel Tuğluk’a başsağlığı dileğimi iletmesini de istedim. Dün Aysel Hanım aradı. Yaşadıklarından dolayı kendisine hem geçmiş olsun diledim hem de başsağlığı. Aysel Tuğluk’un söylediklerini önemsedim. Sizlerle de paylaşma gereği htim:

İKİ TARAFIN DA HATALARI OLDU

'Keşke annemi tanımış olsaydınız. Çok büyük acılar yaşamış ve her daim barıştan yana olmuş bir anneydi. Askerlerin şehit cenazeleri geldiğinde gözyaşları dökerdi. En büyük temennisi bu ülkede yaşanan acıların bitmesi, bu ülkeye barışın, uzlaşının gelmesiydi. Bunu görmek istedi.'

'Annemin cenazesine yapılan saldırı büyük bir vahşet. Ancak bu saldırıya karşı toplumdan tek ses halinde gelen lanetleme, kınama beni umutlandırdı. Annemin cenazesi umut ederim ki bazı şeyleri sorgulamamıza gözden geçirmemize sebebiyet versin. Barışa karşı umudumuzu kaybetmememiz gerektiğini bir kez daha anladım. Çözüm süreci bitmemiş olsaydı bunu yaşamamış olabilirdik. Nasıl bu hale geldik. Biz de tabii ki barış sürecinin sekteye uğramasında büyük hatalar yaptık. İki tarafın da hataları oldu. Umarım annemin cenazesinde yaşanan bu hadise başka umutların kapısını açsın. Çünkü toplumsal uzlaşmadan başka, barıştan başka çıkış yolumuz yok.'"

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı