Haber
07 Aralık 2018 - Cuma 15:21
 
Haydar Akar: Yasalar sadece yandaşlar için değiştiriliyor!
Mecliste görüşülen Torba Yasa’nın aleyhinde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Meclis'e gelen yasalarda vatandaşın sorunları olmadığını belirterek sürekli yandaş firmalar için yasa değiştirildiğini söyledi
KOCAELİ Haberi
Haydar Akar: Yasalar sadece yandaşlar için değiştiriliyor!

Meclis'te görüşülen Torba Yasa’nın aleyhinde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Meclis'e gelen yasalarda vatandaşın sorunları olmadığını belirterek sürekli yandaş firmalar için yasa değiştirildiğini söyledi.

 

ÖZELLEŞTİRDİNİZ AMA YATIRIM YOK

Abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan para alacaklarına ilişkin çıkarılacak olan yasa tasarısında asıl kayrılanların dağıtım şirketleri olduğunu söyleyen Akar, şirketlerin tahsilatları için yasa değişikliğine gidildiğini belirtti. 13 Milyar TL özelleştirmenin olduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, hiçbir yatırımın yapılmadığı gibi vatandaştan 30 lira tutan elektrik bedeli için TRT fonu, dağıtım bedeli, kayıp-kaçak altında vergilerle 60 TL alındığını söyledi.

 

SORUNLARI ÇÖZMÜYORSUNUZ

Elektrik faturalarında dünyanın hiçbir yerinde kaçak bedeli olmadığını belirten Akar, kayıp bedelinin olduğunu bununda yüzde 6-7 gibi bir oran olduğunu ancak Türkiye’de yetmezmiş gibi bir de kaçak bedelinin vatandaştan alındığını söyledi.

 

TOPLUMUN HER KESİMİ DERTLİ

Vatandaşın asıl derdi olan KDV, ÖTV gibi konularda bir indirime gidilmediğini belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şöyle konuştu: "Çiftçinin derdi var, memurun derdi var, işçinin derdi var, EYT'lerin derdi var; yahu toplumun her kesimi dertli. Hiç mi üzülmüyorsunuz, hiç mi etrafınızda komşunuz yok, hiç mi görmüyorsunuz? Neyi çözeceğiz biz… Sizin arkadaşınız yok mu, sizin dostunuz yok mu, size gelen yok mu? Buraya da bir problemi çözmek için, vatandaşın problemini çözmek için bir kanun teklifi getirmeyecek misiniz?"

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı