Haber
07 Aralık 2018 - Cuma 14:05
 
Haydar Akar isyan etti
Mecliste görüşülen Torba Yasa’nın aleyhinde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Meclise gelen yasalarda vatandaşın sorunları olmadığını belirterek sürekli yandaş firmalar için yasa değiştirildiğini söyledi.
KOCAELİ Haberi
Haydar Akar isyan etti

ÖZELLEŞTİRDİNİZ AMA YATIRIM YOK

Abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan para alacaklarına ilişkin çıkarılacak olan yasa tasarısında asıl kayrılanların dağıtım şirketleri olduğunun altını çizen Akar, şirketlerin tahsilatları için yasa değişikliğine gidildiğini belirtti.

 

13 Milyar TL özelleştirmenin olduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, hiçbir yatırımın yapılmadığı gibi vatandaştan 30 lira tutan elektrik bedeli için TRT fonu, dağıtım bedeli, kayıp- kaçak altında vergilerle 60 TL alındığını söyledi.

 

SORUNLARI ÇÖZMÜYORSUNUZ

Elektrik faturalarında Dünyanın hiçbir yerinde kaçak bedeli olmadığını belirten Akar, kayıp bedelinin olduğunu bununda yüzde 6-7 gibi bir oran olduğunu ancak Türkiye’de yetmezmiş gibi bir de kaçak bedelinin vatandaştan alındığını söyledi.

 

Vatandaşın sorunlarının çözümünden uzak olan AKP’nin vatandaşın asıl derdi olan KDV, ÖTV gibi konularda bir indirime gitmediğini belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar şunları söyledi; ‘’Çiftçinin derdi var, memurun derdi var, işçinin derdi var, EYT'lerin derdi var; yahu toplumun her kesimi dertli. Hiç mi üzülmüyorsunuz, hiç mi etrafınızda komşunuz yok, hiç mi görmüyorsunuz? Neyi çözeceğiz biz… Sizin arkadaşınız yok mu, sizin dostunuz yok mu, size gelen yok mu? Buraya da bir problemi çözmek için, vatandaşın problemini çözmek için bir kanun teklifi getirmeyecek misiniz?’ diyerek yasaya CHP olarak red vereceklerini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı