Haber
05 Aralık 2017 - Salı 13:35
 
Hastaneyi büro yaptılar
Alikahya’da bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasının yüzde 40’a yakın bir kısmı İl Sağlık Müdürlüğü tarafından büro olarak kullanılıyor. En yoğun hastanelerden biri olan bu yerleşkede hastalar yer bulamadığı için günlerce beklemek zorunda kalıyor
TEKNOLOJİ Haberi
Hastaneyi büro yaptılar

YÜZDE 40’INA YAKINI BÜRO
2015 yılında Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katılan İzmit Alikahya Mahallesi’ndeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binası, vatandaşa artık yetmiyor. Binanın yüzde 40’ına yakın bölümü, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı birimler tarafından büro olarak kullanılıyor. 

 


EN YOĞUN HASTANE
Vatandaşlar tarafından başvuru oranı en yoğun olan hastanelerden biri olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde hastaların çoğunluğu sedyede beklemek zorunda kalıyor. İl Sağlık Müdürlüğü’nün başka alanlar varken hastane binasına konuşlanması ise herkes tarafından yadırganıyor.

 


ŞİKAYETLER ARTIYOR
Hastalara hizmet vermesi gereken hastane odaları, İl Sağlık Müdürlüğü’ne büro yapıldıktan sonra Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ndeki şikayetlerde de artış oldu. En çok sıkıntı çekenler ise yatılı hastalar. İddialara göre bazı hastalar, yer olmadığı için hastaneye yatırılamıyor.


Sebahattin AYDIN

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı