Haber
14 Ekim 2019 - Pazartesi 09:30
 
Hamza Şayir'den vatandaşa: Sizi adam yerine koydum, elinizi sıktım
Kocaeli’de bir atık arıtma tesisinden kötü kokular yayılması üzerine eylem yapan vatandaşların yanına giden Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, vatandaşlara bağırıp, "Adam yerine koydum sizi" dedi.
YEREL POLİTİKA Haberi
Hamza Şayir'den vatandaşa: Sizi adam yerine koydum, elinizi sıktım

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Diliskelesi’nde atık arıtma tesisinden 2-3 gündür gelen koku nedeniyle sosyal medyada örgütlenip eylem yapan vatandaşların yanına giderek, konu hakkında bilgi aldıktan sonra, “Beni dinlersen iyi olur. Biz niye buradayız? Bir şey konuşuyorum. Dinlemek istemeyen gidebilir” dedi. 

 

SİZİ ADAM YERİNE KOYDUM” 

 

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Diliskelesi’nde atık arıtma tesisinden 2-3 gündür gelen koku nedeniyle sosyal medyada örgütlenip eylem yapan vatandaşların yanına giderek, vatandaşların önce elini sıkmış, sonrasında ise hiç hoş olmayan, bir belediye başkanına yakışmayan, skandal ifadeler kullanmıştı. Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan da eylem yapılan alandaydı. Vatandaşların, “Kaymakam Bey sizden önce geldi, zamanında gelecektiniz” sözü karşısında öfkelenen Şayir, “Terbiyesizlik yapma”, “Sizi adam yerine koydum, elinizi sıktım” gibi cümleler sarf etmiş, onlara bağırmıştı. 

 

CHP’nin tanınmış isimlerinden Eğitimci Beyhan Korkmaz sosyal medya hesabında ''Yazık böyle bir üslup idareci konumunda bir kişiye hiç yakışmamış. Öfke kontrolü yapamayan birini aday gösterip başkan yapmak ise Akp il yonetiminin seçme yerleştirme yanılsamaları olsa gerek'' dedi.

 

 

 İşte vatandaşlardan gelen tepkilerden bazıları;

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı