Haber
16 Ocak 2019 - Çarşamba 16:52
 
Hamza: 'Puan aslanın ağzında olacak'
Kocaelispor kaptanı Hamza Mutlu, antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu
KOCAELİSPOR Haberi
Hamza: 'Puan aslanın ağzında olacak'

“KAMPTA İYİ ÇALIŞTIK”

 

“Antalya’da imkanlarımız gayet iyiydi; hem otel hem de sahalar olsun. Yağıştan dolayı birkaç aksama oldu. Son 10 yıldır Antalya ilk defa soğuk ve yağışlı diyorlar. Bayağı bir yağmur vardı. Buraya geldik. Saha şartları o kadar iyi olmasa da yağmura alışkınız. Tabi burası biraz daha soğuk. Kampta iyi çalıştık. 3 tane hazırlık maçı yapacaktık ama biri yağıştan dolayı iptal oldu. Takımın oturmuş, belli bir şablonu var. Orada daha çok korumaya yönelik çalıştık. İkinci yarı, ilk yarıya göre daha zorlu geçecek”

 

“TAKIM OLARAK BUNUN BİLİNCİNDEYİZ”

 

“Çünkü, yeni kurulan, uyum sağlayan, seni ne kadar ciddiye alıp almadığı belli olmayan takımlar vardı. Şimdi ikinci yarı, herkes bir uyum sağladı. Maddi gücü olan takımlar takviye yaptı. Takip ettiğim kadarıyla da iyi takviyeler yapıyorlar. En önemlisi de, işin daha ciddiye bindiği bir dönem ikinci yarı. Çünkü, düşenler, çıkanlar, Play-Off oynayanlar belli olacak. Puan aslanın ağzında olacak. 33 puan topladık. Şimdi daha fazlasını neden toplamayalım? Takım arkadaşlarımızla beraber bu konunun bilincindeyiz. İnşallah ikinci yarıdaki performansımızın daha da üzerine çıkarız”

 

“ÇEVRESEL, TESİS VE MADDİ SORUNLAR İKİNCİ PLANDA”

 

“İçeride iyi bir ekip ruhu var. Herkes herkesi tanıyor. Ona göre şakalaşacağı zamanı iyi biliyor. İki gün izinden sonra toplandık. Burada saha şartları zor olsa da bir nevi keyifliydi. Islak, çamur, atlama, kayma, sıçrama… Bizde de bu işleri seven arkadaş çok takımda. O yüzden keyifli bir antrenman oldu. Açıkçası dışarıyla alakalı birçok şey bizi ilgilendirmiyor. Biz içeride kendi birlikteliğimiz ve ailemiz var. Sorunlar yaşamıyor muyuz, yaşıyoruz. Hem çevresel, hem tesis hem de maddi ama bunlar gerçekten bizim için ikinci planda kalıyor. Gördüğünüz gibi buraya geliyoruz, sahaya çıkan elinden geleni yapmaya çalışıyor”

 

“DIŞARIDAKİ OLAYLAR BİZİ İLGİLENDİRMİYOR”

 

“Dışarısı hiçbir zaman bizi ilgilendirmiyor. Çünkü biz, Kocaelispor’un profesyonel oyuncularıyız. Burada bir emek veriyoruz ve bu emeğimizin de karşılığını alıyoruz. Diğer profesyonel kulüplerden bizi ayıran bir ince şu var. Bunu daha önce de söyledim. Şehirde olanlara bizim takım biraz daha etki tepkisi oluyor. Niye oluyor? Çünkü buradaki herkes burada yaşıyor. Bundan önceki kadrolarda örnek veriyorum 24 oyuncunun 2-3 tanesi İzmitli, diğerleri şehir dışında yaşayan ve gündemle alakası olmayan insanlardı. Ama burada örnek veriyorum x bir oyuncu mahallede liseden arkadaşını görüyor, çocukluk arkadaşını görüyor”

 

“KOCAELİSPOR KENDİ SORUNLARINI İÇİNDE ÇÖZER”

 

“Kampta olmamız bize artı oldu. Takım içinde dışarıdaki olayların konuşulması taraftarı değiliz. Çünkü bizim işimiz futbol sahası. Kocaelispor büyük bir camia ve kendi sorunlarını kendi içerisinde çözebilecek bir camia, ulusal bir marka. O işlere girmek bir futbolcunun ne haddi ne de hakkı diye düşünüyorum. Futbolcu saha içinde işini yapacak. Biz de büyükler olarak takımın dışarıdaki olaylardan etkilenmemesi için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız”

 

“HERKES İŞİN BİLİNCİNDE”

 

“Fatsa maçıyla başlayacağız. İlk yarıdaki bütün dezavantajlarımız durmakla beraber avantajlarımız da duruyor. Hem iyi hem de kötü tarafından bakmamız lazım. Biz ilk yarıyı başardık. Bir emare var. Tercih durumu geniş olsa evet daha iyi olur. İlk yarı 33 puan aldık. Niye daha fazlasını almayalım? En azından onun için çalışır ve çabalarız. Biz de o bilinçteyiz. Çünkü burada herkesin ihtiyacı var. 4 sene önce geldiğimde sadece Kılıç abiyle Başak evliydi. Şu anda takım içinde 8-9 tane evli oyuncu var. Bu da ister istemez takıma sirayet etti sezon başı. Herkes işin daha çok bilincinde. Çünkü herkesin ekmek parası.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı