Haber
14 Şubat 2018 - Çarşamba 17:05
 
Haldız’a rant var MİA ile ilgisi yok
Büyükşehir Meclisi’nde bugün gündeme gelecek imar değişikliği ile Haldız İnşaat’a yüzlerce milyon lira rant yaratılacağı konuşuluyor. Günlerdir konuyu MİA ile ilişkilendirmeye çalışıyorlar ama konunun MİA ile alakası yok.
- Haberi
Haldız’a rant var MİA ile ilgisi yok

TRAFİK FELÇ OLACAK

Haldız İnşaat, Real AVM arsasına yaklaşık 500 milyon liralık bir rant sağlayacak imar değişikliği için canını dişine taktı. AK Parti’li meclis üyelerini büyük ölçüde ikna eden Haldızlar, kamuoyu yaratmak için konuyu saptırdı. İzmit’e büyük yük getirecek ve hiçbir fayda sağlamayacak imar değişikliğine sadece muhalefet değil, AK Parti’liler de karşı. Bölgede trafik yoğunluğuna, görsel kirliliğe yol açacak düzenleme bugün meclis gündemine gelecek.

AK PARTİ’LİLER BİLE KARŞI

Projeye karşı çıkan AK Parti’liler arasında İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Kocaeli milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da var. Üstelik bu isimler projeye açıktan karşı…  Kamuoyuna farklı şekilde sunulan imar değişikliğinin aslında MİA’yla hiçbir ilgisi yok MİA zaten onaylandı. Merkezi İş Alanı zaten şu anda imar planlarında mevcut. Burada yapılmak istenen sadece kişiye özel bir düzenleme…

HALDIZLAR BÜYÜK KAR EDECEK

Yarın ki mecliste değişiklik kabul edilirse 35 dönüm Real AVM arazisinin sahibi Haldızlar arsa değerinin 2.5 katı kar elde edecek. Bugünkü meclis toplantısında AK Parti’li meclis üyeleri tarihi bir karar verecek. İmar değişikliği yapılır ise Haldızlar, 1 olan emsali 2.35’e, 3 olan kat iznini ise 10 kata çıkararak servetine servet katacak. İzmit ve İzmitliler kaybedecek. Genişletilmesi mümkün olmayan dar yollardan dolayı trafik daha da felç olacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haldız’a, rant, var, MİA, ile, ilgisi, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı