Haber
27 Mart 2018 - Salı 13:27
 
Hakkında imza topladığı Küçükkaya’ya desteğe gitti
Başkanlıktan düşürmek için imza topladığı CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın düzenlediği basın toplantısına katılan Ercan Umutlu, Hasan Ayaz’a karşı Küçükkaya’ya destek verdi
KOCAELİ Haberi
Hakkında imza topladığı Küçükkaya’ya desteğe gitti

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya muhalif olarak bilinen İzmit Belediye Meclis Üyesi Ercan Umutlu ve ekibi CHP İzmit’te olağanüstü kongre yapılması için imza toplamaya başlamıştı. Umutlu, “Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimleri Küçükkaya ile alacağımıza inanmıyorum” diyerek 220 ile 250 arası imza topladıklarını ve ilerleyen günlerde notere giderek somut adım atacaklarını söylemişti. Eğer imza toplanarak notere gidilseydi adayları büyük ihtimalle Engin Özcan olacaktı. Fakat bu gerçekleşmedi ve Umutlu ile ekibi Küçükkaya’yı başkanlıktan düşüremedi.

 

AYAZ’A KARŞI BİRLEŞTİLER

 

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın düzenlediği basın toplantısında CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçöükkaya hakkında, “Mehmet kardeşimiz kendi kongresinde yediği çizikleri, kendisini düşürmek için hakkında toplanan imzaları, AK Parti üzerinden telafi etmek unutturmak istiyor. Buna izin vermeyiz, kimse siyaset devşirmesin” sözlerini kullanmıştı. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise hakkında söylenen bu sözlere cevap vermiş Ayaz’ı siyasi tecrübesizlikle suçlamıştı. Küçükkaya’nın düzenlediği toplantıya ise Hasan Ayaz’ın ‘Düşürmek için imza topluyorlar’ sözlerine konu olan Parti içi muhalefetin öne çıkan ismi Ercan Umutlu katılarak İlçe Başkanı Küçükkaya’ya destek verdi. Mehmet Ümit Küçükkaya’yı düşürmek çin imza toplayan fakat beklediği sayıya ulaşamayan Ercan Umutlu Hasan Ayaz’ın sözlerine ilişkin, “Bunlar parti içi meseleler. AKP’liler demokrasiyi bilmediği için bunları anlamaları zor. Bizim parti içi meselemiz bizi ilgilendirir. Ayaz kendi işine baksın” sözleri ile cevap verdi. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı