Haber
13 Nisan 2019 - Cumartesi 15:24
 
Hakemler derneğini başkanından olaylı maç için açıklama
Hafta içinde 2.Küme C Grubu’na dahil Turgutspor-Hereke Yıldızspor arasında oynanan maçın bitiminde karşılaşmanın hakemi Ebubekir Yalçın’a yönelik saldırı olmuştu.
KOCAELİSPOR Haberi
Hakemler derneğini başkanından olaylı maç için açıklama

Turgutsporlu oyuncuların gerçekleştirdiği bu saldırı sonrasında Ebubekir Yalçın darp edilmişti. Hakemler derneği başkanı Özhan kurt, olaylarla ilgili açıklama yaptı, Turgutsporlu Sercan Şekersoy ve Recep Gaz’ın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

 

Başkan Özhan Kurt’un açıklaması şöyle:

 

“11/04/2019 tarihinde Mehmet Ali Kağıtçı stadında Turgutspor – Hereke Gençlik Eğitim arasında oynanan 2.Küme müsabakasında görevli hakemimiz Ebubekir Yalçın’a yönelik müsabakadan sonra saldırı ve darp olayı meydana gelmiştir.


Kocaeli Hakemliği için çok önemli bir değere sahip olan, Kocaeli Hakemliğinin yetiştirdiği ve Türk Futbol Hakemliği adına gelecek vaat eden hakemlerimizden Ebubekir Yalçın’a karşı Turgutspor futbolcuları Sercan Şekersoy ve Recep Gaz tarafından gerçekleştirilen saldırı ve darp girişimi gerek Hakem camiamız da, gerekse de spor camiasında büyük bir üzüntüye yol açmıştır. Gerçekleştirilen bu çirkin olay kesinlikle kabul edilemez ve sorumluları hem idari hem de adli yönden çok ağır bir şekilde cezalandırılmalıdır.

 

Kocaeli amatör Futbolumuzun ceza merci olan İl Disiplin Kurulunun, bu çirkin saldırı olayını gerçekleştiren futbolcular hakkında en ağır cezayı vereceğine inancımız tamdır. Bu cezanın da futboldan men olması elzemdir.


Bahsi geçen çirkin olay ile ilgili her türlü İdari ve Adli işlem başlatılmış olup, konunun hassasiyetle takip edileceğini, yüce Türk adaletine sonuna kadar güvendiğimizi ve kamu görevlisine karşı görevi nedeniyle yapılan saldırı - darp olayının cezasız kalmayacağına, ilgili kişilerin en ağır cezayı alacağına olan inancımız tamdır. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.


Kocaeli futbolunun bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Bu tür olaylar karşısında tutumuz sert bir şekilde devam edecektir. Son olmasını dileyerek, bu olaya karışan ve saldırıyı gerçekleştiren futbolcuları şiddetle kınıyor, hakemimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”  

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı