Haber
06 Aralık 2019 - Cuma 16:40
 
Hakan Tanta, o haberi yalanladı: Arkadan iş çevirmem!
İzmit Belediye Başkan Vekili Hakan Tanta, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’ten habersiz olarak personel aldığı haberini yalanladı
YEREL POLİTİKA Haberi
Hakan Tanta, o haberi yalanladı: Arkadan iş çevirmem!

İzmit Belediye Başkan Vekili Hakan Tanta, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Başkan Fatma Kaplan Hürriyet’ten habersiz olarak personel aldığı haberini yalanladı. Tanta’nın açıklaması şöyle: ‘’Geçen Gün Ses Kocaeli Gazetesinde Fatma Kaplan Hürriyet’in Ekim ayında Almanya’ya yaptığı ziyaret sırasında, benim İzmit Belediyesi’ne kendisinden habersiz personel alımı gerçekleştirdiğim, daha sonra da bu personeli Başkan Yardımcısı Ünal Özmural'ın sekreteri olarak işe başlattığımla ilgili bir iddia yer almıştı.

 

ARKADAN İŞ ÇEVİRMEM

 

İddianın gerçekle uzaktan yakından alakası olmadığı için, ya da bir gazetecinin "yanlış istihbarat alma hakkına " duyduğum saygıdan dolayı haberi çok önemsememiştim. Kaldı ki Ünal Bey Kasım ayında göreve atandı ve Personeli de yanılmıyorsam çok yeni işe başladı. Ancak bir kaç yerden, olay gerçekmiş gibi duyumlar alınca açıklama gereği duydum. Beni tanıyanlar, "Arkadan iş çevirecek bir adam olmadığımı, yaparsam da yaptığım işin arkasında sonuna kadar duracağımı çok iyi bilirler.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı