Haber
08 Aralık 2017 - Cuma 10:38
 
Günlük evlere polis denetimi
İl Emniyet Müdürlüğü’nün; asayiş olayları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar kapsamında önceki gün ilimizde günübirlik kiralık daireler denetlendi
MAGAZİN Haberi
Günlük evlere polis denetimi

Ülke genelinde rezidans, apart daire ve stüdyo evler şeklinde günübirlik evler, otel gibi kullanılmaya başlandı. Bu gibi yerlerin mülk sahipleri tarafından doğrudan kiraya verildiği veya emlakçılar aracılığıyla da yüz yüze veya internet üzerinden kiraya verildiği tespit edildi. Bu tür yerlerde terör örgütü mensuplarının örgütsel faaliyet yürütebilecekleri göz önünde bulundurularak terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi, genel asayiş ve kamu düzeninin korunması, adli ve idari işlemlerin yapılması,  kayıt dışı ekonomi ile mücadele noktasında operasyonlar başladı. 


66 EV KONTROL EDİLDİ
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülkemiz genelinde günübirlik kiralanan evlere yönelik uygulama 06 Aralık Çarşamba ve 7 Aralık Perşembe günü, TEM Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinden oluşan (31) Ekip (144) personel tarafından yapıldı. Uygulamada; toplam (66) günübirlik ev kontrol edildi.


DENETİMLER SÜRECEK
Evlerde konaklayanların veri girişi yapmadığı tespit edilen 1 işletme hakkında tutanak tanzim edildi. Bu işletmenin ikinci kez veri göndermemesi nedeni ile faaliyetine son verilmesi için Ruhsat Vermeye Yetkili idareye bildirimi yapıldı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ilimiz genelinde faaliyet gösteren günübirlik evlere yönelik denetlemelerini sürdürülecek.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı