Haber
25 Mart 2018 - Pazar 20:37
 
Gübre suyunu dereye döküyorlar
İzmit Mecidiye’de bulunan bir et-süt çiftliğine ait tankerin çevredeki tarlalara boşalttığı gübre suyu, Akmeşe Deresi’ne akıyor
KOCAELİ Haberi
Gübre suyunu dereye döküyorlar

Kocaeli uzun yıllar boyunca çevreye gelişigüzel dökülen kimyasal atıklarla kirletildi. Kendini bilmez çevre düşmanları tarafından doğaya bırakılan bu zararlı atıklar, şüphesiz gelecek nesilleri etkileyecek. Geçtiğimiz aylarda Başiskele'de Vezirçiftliği ile Mahmutpaşa Mahalleleri arasından geçmekte olan Kilez Deresi’ne kimyasal madde dökülmüş, dere turkuaz bir renge bürünüp köpüklenmişti. Benzer bir durumun bu sefer İzmit Mecidiye’de yaşandığı iddia edildi.

 

DEREYE GÜBRE SUYU BOŞALTTILAR

 

Mecidiye’de bulunan bir et-süt çiftliğinin işletmecileri traktöre bağlanan römork ile Akmeşe’ye getirdikleri gübre suyunu tarlalara boşaltıyor. Tarlalara akan gübre suyu daha sonra Akmeşe Deresi'ne akıyor. Olayı fotoğraflayıp sosyal medyadan paylaşan duyarlı vatandaş vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyardı. Çiftlik yöneticilerinin köylülerin paylaşımı altına yaptığı yorum ise 'pes' dedirtti. Herhangi bir çevre katliamının yaşanmaması için Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin duruma acil olarak el atması gerekiyor.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı