Haber
01 Mart 2018 - Perşembe 14:59
 
Genç başkanlar yeniden buluştu
Geçtiğimiz Kasım ayında AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan’ın ev sahipliğinde buluşan siyasi parti ilçe gençlik kolları başkanları bugün yeniden DP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erol Gençtürk’ün buluştu
- Haberi
Genç başkanlar yeniden buluştu

Geçtiğimiz Kasım ayında AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan’ın ev sahipliğinde buluşan siyasi parti ilçe gençlik kolları başkanları bugün yeniden buluştu. DP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erol Gençtürk’ün   ev sahipliğinde, Gölcük Yolu üzerinde bulunan Naila Kafe’de gerçekleşen programa AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, DSP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Coşkundeniz ve Alperen Ocakları İzmit İlçe Başkanı Serkan Öztürk katılım gösterdi. CHP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan ise parti kararı gereğince toplantıya katılmayacak.


‘SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİTSİN’
Toplantıda ilk sözü alan Erol Gençtürk, “Aramıza yeni katılan BBP Alperen Ocakları Gençlik Kolları Başkanı var, kendisine hoş geldiniz diyorum. Biliyorsunuz Afrin’de yapmış olduğumuz bir operasyon var. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Orada olanların Allah yardımcısı olsun. İnşallah o kanserli bölgeyi temizleyip dönecekler. Dün darbenin yıldönümüydü. En çok darbe görmüş siyasi partinin gençlik kolları başkanı olarak seçimle gelen seçimle gitsin diyorum. AK Mekan adında bir mekan açıldı Mehmet Ali Paşa’da. Hangi parti olursa olsun İzmit için çivi çakılması önemli olan. Ben Aykut Başkan’a bu konuyla ilgili teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


‘1 MART FACİASININ ANITI OLMALI’
Gençtürk’ten sonra sözü alan Batuhan Coşkundeniz, “Bugün Afrin’de 40’ıncı günümüz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu vatan için canını ortaya koyan vatan evlatlarını buradan selamlıyoruz. Bugün 1 Mart. 60 yıl önce bir facia yaşadık. Evlerinden okula gitmek için çıkan ve hayatını kaybeden belirlenen sayılara göre 270 kişiye Allahtan rahmet diliyorum. 1 Mart faciası ile ilgili bu kentte bir anıt olmalı . Çocuk istismarı aldı başını gidiyor. Buradan onları şiddetle kınıyorum. Biz duyduğumuzda içimiz acıyorsa o anne babalar neler hissediyordur. Çocuğa istismar büyük bir suçtur. Sessiz kalmak da bu suça ortak olmaktır” şeklinde konuştu.


‘İZMİT İÇİN BİR ARAYA GELİYORUZ’
Coşkundeniz’den sonra sözü alan Aykut Çağlayan, “Kasım ayı içerisinde AK Parti İzmit Gençlik Kolları olarak ‘İzmit Gençlerle güzel’ diyerek başlattığımız toplantısının ikincisindeyiz. Siyasi parti gözetmeksizin İzmit için bu masada bir araya gelmek istiyoruz. Afrin’deki Mehmetçiğimize Allah güç ve kuvvet versin. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Dün 28 Şubat’ın yıldönümüydü. Allah bir daha o günleri yaşatmasın. 15 Temmuz’da gücümüzü gösterdik. AK Parti sayesinde seçimle gelen seçimle gidecek. Üsküdar faciası için anıt fikrini destekliyorum. Bizde parti içinde bunu konuşuyoruz. İnşşah gelecek sene yıldönümüne böyle bir projeyi yetiştireceğiz. Bir mekan açıldı Mehmet Ali Paşa’da. Bu hangi parti olursa olsun İzmit için çivi çakılması önemli olan. Ben Aykut Başkana bu konuyla ilgili teşekkür ediyorum” diye konuştu.


‘GENÇLERİN ELİNDEN TUTMAMIZ GEREKİYOR’
Son olarak sözü alan Serkan Öztürk, “Bir mekan açıldı Mehmet Ali Paşa’da. Hangi parti açmış olursa olsun İzmit için çivi çakılması önemli olan. Ben Aykut Başkana bu konuyla ilgili teşekkür ediyorum. İki ay önce yeni bir yönettim kurduk. İki ayda çok proje belirledik. Bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz. AK Mekan değerli bir proje. Gençler Dünya’da eziliyorlar. Gençlerin elinden tutmamız gerekiyor. Afrin operasyonu biraz sancılı geçiyor. 40’ıncı günündeyiz ve çok şehidimiz var. Başarılı bir şekilde bu operasyondan çıkacağız. Çocuk istismarı acılı bir konu. Hükümetin bu konuyla ilgili idam çalışması var. Bununla birlikte önüne geçeceğimizi düşünüyoruz” diye belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, başkanlar, yeniden, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı