Haber
19 Ekim 2019 - Cumartesi 11:58
 
Fuarın tamamı Büyükşehir’e devredildi!
Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, Çevre Bakanlığı ile yaptıkları görüşmede Kocaeli Fuarı içinden Vinsan'a kadar olan bölgeye kadar yaklaşık 250 dönüm hazine arazilerinin bedelsiz olarak Büyükşehir’e devredileceği müjdesini verdi
KOCAELİ Haberi
Fuarın tamamı Büyükşehir’e devredildi!

AK Parti İl İstişare Kurulu toplantısı AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımı ile gerçekleştirildi. Beytül Kebap’ta gerçekleştirilen toplantıya Kurtulmuş ile birlikte eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, MKYK üyesi ve milletvekili Emine Zeybek, Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Büyükşehir eski Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediye başkanları, ilçe başkanları, AK Parti'de çeşitli kademelerde görev yapan istişare kurulu üyeleri katıldı.

 

SADECE ERYARSOY YOKTU

 

Nihat Ergün’ün partiden istifa etmesinin ardından yeni isimlerin istifa edip etmeyeceği merak konusu olan AK Partili isimlerin tamamına yakını İstişare Kurulu toplantısında yerini aldı. Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan toplantıya katılırken 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından istifa eden Abdullah Eryarsoy toplantıya katılmadı. Toplantıda 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmeyen eski belediye başkanlarından Adnan Köşker ve İsmail Baran istişareye katıldı. İstifa edeceği söylenen eski milletvekillerinden Eyüp Ayar da toplantıya katıldı. Eski vekillerden Cemalettin Kaflı da istişareye katılanlar arasında. İstişare toplantısı, AK Parti’nin kökleri ile buluştuğu toplantı gibi oldu.

 

GÜÇLÜ DESTEK

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli teşkilatlarının kurulduğu günden bu yana parmakla gösterilen bir teşkilat olduğunu kaydetti. Parti büyüklerinden devraldıkları mirasla birlikte liderleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a daha güçlü destek vermek için toplantılarına gelen tüm parti büyüklerine teşekkür eden Ellibeş, Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan askerlere rahmet dilerken, gazilere de acil şifalar diledi. Ellibeş, bir kez daha Türkiye’nin kararlı ve dik duruşunun önemine değindi.

 

dsc_6000.jpg

 

BARIŞ İÇİNDE YAPACAĞIZ

 

Kocaeli teşkilatlarının bir kez daha aynı yerinde olduğunu gösterdiğini belirten Ellibeş, “Kocaeli teşkilatları yine Türkiye’nin örnek teşkilatıdır. Bunun temel taşı istişare kurulu üyelerimizdir. Aralık ayında ilçe danışma meclisi toplantılarını yapacağız. Teşkilat çalışmalarımıza ara vermeden sürekli çalışacağız. Kongre takvimi ilan edildi. Kasım ayında delege seçimlerini birlikte yapacağız. Bize yakışan barış iklimi içinde delegelerimizi seçeceğiz. Ocak ve Mayıs aylarında ilçe, il kongresini ise Haziran ve Eylül ayları arasında yapacağız” dedi.

 

TRAMVAYDA YENİ İHALE

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, millete ve teşkilatlarına layık olmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti. Gebze Metrosu’nun devrinin dün itibariyle gerçekleştirildiğini söyleyen Büyükakın, “İl Başkanımızla birlikte Cumhurbaşkanımızla görüştük ve bize büyük bir lütufta bulunarak metro çalışmasını bakanlığa devretti. Bizi çok rahatlatan bu hamlenin ardından tramvay hattımız devam ediyor. Şehir hastanesine tramvay çalışmasını yetiştirmek istiyoruz. İhale hazırlıkları başladı. 3 kilometrelik bir hat inşa edeceğiz. Çok kısa sürede ihalesini yapacağız.

 

MÜJDELERİ VERDİ

 

Çevre bakanımızı ziyaret ettik. Gebze’de askeriyeden devralınan alan için meydan yapma sözünü verdiler. 640 dönüm bir alan. Yatırım maliyeti 300 milyon tutacaktır. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum. Gölcük’teki Millet Bahçesi'ni de Çevre Bakanlığı yapacak. Fuar alanındaki hazine arazilerini bize devredecekler. 250 dönüm arazinin devri olacak. Vinsan’a kadar bir kamusal alan olarak planlanacak. Bu devir bedelsiz olacak. Kömürcüler OSB’nin yerinin değiştirilmesi noktasında bize müjde verildikten sonra çalışmaları başlattık. Dilovası’ndaki kardeşlerimiz için önemli bir husus bu, Körfez ve Derince’de altyapı ihaleleri yapılmak üzere” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı