Haber
12 Ekim 2018 - Cuma 10:33
 
Fırıncılardan bakkallarda ekmek satılmasın talebi
Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, ekmek zammı konusunda Vali Hüseyin Aksoy ile bir görüşme yapacak. Sarı, bakkal ve marketlere ekmek satışının durdurulması önerisinde bulunacak
KOCAELİ Haberi
Fırıncılardan bakkallarda ekmek satılmasın talebi

Kocaeli’de ekmek gramajı ile ilgili tartışmalar devam ederken en son alınan kararla 1.25 liradan satılan ekmek, 210 gramdan yeniden 250 grama çıkartıldı. Kocaeli Fırıncılar Odası uygulamanın sektör temsilcilerine büyük zarar vereceği gerekçesiyle olağanüstü toplandı. Kocaeli Fırıncılar Odası, yaşanan sorunları Vali Aksoy’a aktarma kararı aldı. Oda yönetiminin, bugün Vali Aksoy ile bir araya gelmesi bekleniyor.

 

ÖNERİDE BULUNACAK

Buluşma sırasında oda başkanı Ali Sarı’nın Vali Aksoy’a, gramaj artırımının fırıncı esnafı üzerindeki olumsuz etkilerini anlatacağı ve aynı zamanda bir öneride bulunacağı kaydedildi. Sarı, “Bakkal ve marketlere ekmek vermeyelim. Ekmekler sadece fırında satılsın. Komisyon ödemeyeceğimiz için zararımızı amorti edelim” önerisinde bulunacak. Fırınlar bakkallara ekmek vermezse, çevresinde fırın olmayan yerlerde yaşayanlar ise, ekmek alabilmek için fırın olan bölgelere gitmek zorunda kalacak.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı