Haber
10 Aralık 2017 - Pazar 10:22
 
Filistinli itfaiyeciler Kocaeli'de eğitiliyor
Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Filistin'den gelen 13 itfaiyeciye yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale ve kurtarma çalışmaları hakkında eğitim veriyor.
KOCAELİ Haberi
Filistinli itfaiyeciler Kocaeli'de eğitiliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yurt dışından gelen itfaiye birliklerini eğitmeye devam ediyor. Daha önce Güney Amerika ülkelerinden gelen itfaiye birliklerine eğitim veren Kocaeli itfaiyesi, bu sefer Filistin'den gelen ekiplere eğitim verdi. El Halil'den Kocaeli İtfaiyesi Eğitim Merkezi'ne gelen 13 Filistinli itfaiyeciye, yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale, yüksekten ve alçaktan kurtarma, tehlikeli kimyasal maddelere müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket tarzı gibi mesleki konularda eğitim veriliyor.

120 SAATLİK EĞİTİM

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle 2010 yılında başlatılan eğitim projesi kapsamında ikinci defa Türkiye'ye gelen Filistinli itfaiyeciler, üç hafta süresince 120 saatlik eğitimden geçirilecek. Kocaeli İtfaiyesi Eğitim Merkezi eğitmeni Yusuf Aydın, 7 yıldır devam eden proje kapsamında yurt içinden 300'ün üzerinde belediyeden ve 15 ülkeden yaklaşık 2 bin kişiye eğitim verildiğini belirtti.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı