Haber
11 Şubat 2018 - Pazar 12:43
 
Fikri Işık: ”Kuzey otoyolu bitiyor”
Muhtarlar bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli ve İzmit’te devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Kuzey yolu otoyolunun biteceği müjdesini veren Işık, İzmit ve Gazi Lisesi okullarının gidişatını söyledi.
KOCAELİ Haberi
Fikri Işık: ”Kuzey otoyolu bitiyor”

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık dün Antikkapı Sahil Restoran’da muhtarlarla buluştu. Programa Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Türkiye Muhtar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve muhtarlar katıldı.

MÜCADELE EDİLMESİ GEREKEN ÖRGÜT

Açılış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, yoğun bir süreçten geçtiğimizi ifade etti. Işık şunları söyledi: “DEAŞ bir terör örgütü. Bugüne kadar DEAŞ’ın en fazla zarar verdiği ülke Suriye ve Irak’tan sonra Türkiye’dir. DEAŞ mücadele edilmesi gereken bir örgüttür. Görüldü ki bölgenin bölünmesi parçalanması bazı ülkelerin ülkenin güvenliği için gerekliymiş. Mesela Orta Doğu olunca birileri daha fazla bölünsün mantığıyla hareket ediyor. Gördüğümüz şu DEAŞ’ın sahneden çekilmesi bunların gerçek yüzünün ortaya çıkmasına sebep oldu. Bölgede yaşananlar bundan sonra daha sıkıntıların yaşanacağının göstergesi. Eğer bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dersek o yılan eninde sonunda bize zarar büyük bir zarar verir.

BÜYÜK BEDELLER ÖDEMEK KAÇINILMAZ

Fırat Kalkanı operasyonu oyunun ilk aşamasını bozdu. Allah’a hamd olsun bizim ordumuz bölgeyi DEAŞ’dan temizledi. Hem de başka bir örgütün yuvalanmasına müsaade etmedi. Şimdi zeytin dalı operasyonuyla bu bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi için mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi bugün vermezsek yarın Türkiye’nin çok daha büyük bedeller ödemesi kaçılmaz olur. Milletimizin desteği tam. Kıbrıs harekatından sonra ki halk desteğinin en güçlü olduğu operasyon. Dün toplamda 11 şehit verdik. Allah hepsinden gani gani razı olsun. Bugün Amerika bütün terör örgütleriyle iş birliği yapıyor. Bu terör örgütleri günün birinde onlara zarar vereceği kaçınılmazdır.

YÜZDE 7 BÜYÜME OLACAK

DEAŞ’ı ne kadar önemsiyorsak PYD ve YGP’yi de o kadar önemsemeliyiz. PYD ve YGP’yi maalesef Kürt kardeşlerimizin de başına musallat olmuştur. Bakın bu terör örgütüyle iş birliğini kesin. Eğer sözünün eriyseniz derhal bu silahları toplatın. Şu anda büyük bir operasyon yönetiyoruz. Buna göre ekonomide başarılar art arda geliyor. Mart ayının sonunda yüzde 7 oranında büyümeyle kapatacağız. Türkiye bir taraftan operasyon yürütecek ama ham dolsun ekonomimiz tıkıt tıkır yürüyecek. Biz ülkemizin geleceği için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımıza bundan sonra Allah’ın yardımıyla sürdüreceğiz. Bunları yaparken şehrimiz de ikinci plana atılacak bir şehir değil.

SAĞLIKTA EN GELİŞMİŞ ŞEHİR

Kocaeli ve İzmit her geçen gün değişiyor. Hem birikmiş sorunları çözüyoruz. Hem de şehrimizi geleceğe hazırlama gayretindeyiz. Kuzey yolu otoyolu çok önemli bir projeydi. Proje büyük bir süratle devam ediyor. En kıza zamanda bitecek. Merkez kuzey yolu otoyoluna bağlanacak. Şehir içi trafiği rahatlamış olacak. Sağlıktan, eğitime bir sürü yapılandırmamız var. Kocaeli sağlık adına en gelişmiş şehirlerinden biri olacak. Şehir hastanemizin yapımı sürüyor. Derice Eğitim Araştırma Hastanesi’ni yenileyip büyüteceğiz. Eğitimde İzmit iyi noktaya geldi. İkili eğitim yapmayan okulumuz yoktu. Şimdi ikili eğitim yapmayan okulumuz yok.

GAZİ LİSESİ KÜTÜPHANE OLACAK

2017 seçimlerinde merkez de olan cezaevini kesinlikle kaldırmalıyız dedik. En sonunda İzmit cezaevini oradan kaldırdık. Oraya iki okulumuz inşaat halinde önümüz de ki yıl hizmete girecek. İzmit Lisesi ve Gazi Lisesi’ni oraya alacağız. Gazi Lisesi’ne Kocaeli’ye yakışır bir kütüphane yapacağız. İzmit Lisesi’ni de Hızırreis Ortaokulu’nda ki yığılmayı önleyip İzmit Ortaokulu yapacağız. Kız Meslek Lisesi’ne de kapalı otopark yapacağız.” Bakan Işık daha sonra muhtarlarla soru ve cevap yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fikri, Işık:, ”Kuzey, otoyolu, bitiyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı