Haber
22 Nisan 2019 - Pazartesi 10:57
 
Fatma Kaplan Hürriyet: 'Bir can lazımsa veririz'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde uğradığı saldırının ardından CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan’ın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’te ziyaret etti
YEREL POLİTİKA Haberi
Fatma Kaplan Hürriyet: 'Bir can lazımsa veririz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırının ardından CHP Genel Merkezde Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden CHP milletvekilleri Haydar Akar ve Tahsin Tarhan’ın yanı sıra İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet birlik mesajları verdiler. Diğer illerin milletvekilleri de genel merkeze gelerek destek verirken sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Hürriyet: “Bir canımız var, bu ülkenin bekası; çocuklarımızın mutluluğu için bir can lazımsa veririz. CHP Genel Merkezimizde, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız” dedi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarıyla beraber CHP Genel Merkezi’ndeki odasından fotoğraf paylaşan Haydar Akar, “Genel Başkanımız İle birlikte Genel Merkezdeyiz. İt sürülerine pabuç bırakmayacağız ve istedikleri ortamı asla bulamayacaklar” dedi.

 

 

BOYUN EĞMEYECEĞİZ

 

Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde uğradığı saldırı ile ilgili olarak yaptığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıyı lanetliyorum. Bu alçakça saldırıyı planlayan bu saldırıya çanak tutan zihniyeti de kınıyorum. Asla boyun eğmeyeceğiz. Bu ülke bizim, bu şehitler bizim, bu yanan yürek bizim. Bu memlekette nefreti, kini, hakareti ve ötekileştirmeyi içselleştirenler değil. Kucaklaşacağız, uzlaşacağız ve barışacağız diyenler kazanacak. Biz kazanacağız !”

Kaynak: Editör: OĞUZHAN AKTAŞ
Yorumlar
Haber Yazılımı