Haber
06 Aralık 2018 - Perşembe 13:18
 
Fatma Kaplan Hürriyet: Asgari ücret sadece hayatta kalmaya yetiyor
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı arifesinde mecliste konuşan CHP Milletvekili Hürriyet, Mevcut asgari ücret geçim ücreti olmaktan çıktı ne yazık ki. Bu para dört kişilik bir ailenin bırakın geçinmesine, hayatta kalmasına ancak yetiyor. Asgari ücretlilerin sürüneceği değil, geçineceği bir ücret belirlenmeli dedi
KOCAELİ Haberi
Fatma Kaplan Hürriyet: Asgari ücret sadece hayatta kalmaya yetiyor

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı öncesinde mecliste yaptığı konuşmasında asgari ücretlilerin durumlarının göz önüne alınarak bir sonuç çıkmasını istedi. Milletvekili Hürriyet yaptığı konuşmasında, “7 milyon çalışanı yakından ilgilendiren ve asgari ücreti belirleyecek olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını bugün yapacak. Mevcut asgari ücret geçim ücreti olmaktan çıktı ne yazık ki. Asgari ücretlilerin eline ay sonu toplam 1.603 lira geçiyor. Bu para dört kişilik bir ailenin bırakın geçinmesine, hayatta kalmasına ancak yetiyor.

 

VERGİ YÜKÜ KALDIRILMALI

1 milyon 800 bin kişinin asgari ücretin altında maaş aldığını da düşünürsek ülkenin sosyal adalet bakımından ne büyük çıkmazda olduğunu da görmüş oluruz. Asgari ücret belirlenirken kesinlikle dört kişilik bir ailenin sürüneceği değil, geçineceği bir ücretin belirlenmesi, 7 milyon çalışanın unutulmaması ve asgari ücretteki vergi yükünün mutlaka kaldırılması gerekiyor” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı