Haber
25 Mart 2018 - Pazar 23:43
 
Facebook'ta güvenlik skandalı! Tam sayfa özür geldi
Facebook'ta yaşan güvenlik skandalı gündemi sarsmış, olaylardan sonra yüz binlerce insan Facebook hesaplarını silmiş, bu sebeple sosyal medya devi büyük bir oranda zarara uğramıştı. Yaşanan gelişmelerin ardından Facebook CEO'su Mark Zuckerberg tüm kullanıcılarından özür diledi.
GÜNCEL Haberi
Facebook'ta güvenlik skandalı! Tam sayfa özür geldi

Facebook'taki güvenlik skandalının ardından hisseleri hızla eriyen Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, İngiliz medyası aracılığıyla tüm kullanıcılardan özür diledi.


Zuckerberg’in özrü; Mail on Sunday, Sunday Times, Sunday Telegraph, Sunday Mirror, Sunday Express ve Observer gazetelerinde yayımlandı.İngiliz gazetelerinde tam sayfa yayımlanan özürde, "Üniversitedeki bir araştırmacının hazırladığı ve 2014'te milyonlarca insanın Facebook bilgilerinin çalınmasına sebep olan test uygulamasını duymuşsunuzdur. Bu bir güven ihlaliydi ve bununla ilgili daha çok şey yapamadığım için üzgünüm. Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için önlemler alıyoruz. Bu uygulama gibi, kullanıcılardan çok fazla kişisel veri talep eden durdurduk ve kullanıcılardan bilgi isteyen uygulamalara da sınır koyduk" ifadelerini kullandı.

 

Geçtiğimiz günlerde, ABD Başkanı Donald Trump ile işbirliği yapan İngiliz şirketi Cambridge Analytica'nın kampanya sırasında 50 milyon Facebook kullanıcısının verilerini yasadışı olarak aldığı ortaya çıkmıştı. Bu durumun ortaya çıkmasından sonra internet kullanıcıları arasında ‘Facebook’u sil’ adlı bir kampanya başlamıştı. Yaşanan olaylardan sonra yüz binlerce insan Facebook hesaplarını silmiş, bu sebeple Facebook büyük bir oranda zarara uğramıştı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı