Haber
28 Kasım 2018 - Çarşamba 17:03
 
EYT mağdurları konusunu meclise taşıyan Fatma Kaplan Hürriyet: Çıksın artık bu yasa
TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet emeklilikte yaşa takılanlar konusunu gündemden düşürmüyor. Konuyu meclise taşıyan Hürriyet, Edirne'den Karsa, Dünya'dan Mars'a çıksın artık bu yasa dedi
KOCAELİ Haberi
EYT mağdurları konusunu meclise taşıyan Fatma Kaplan Hürriyet: Çıksın artık bu yasa

“ERKEN EMEKLİLİK DEĞİL HAKLARINI İSTİYORLAR”

Konuyu meclise taşıyan Hürriyet, "Emeklilikte yaşa takılanlar erken emeklilik istemiyor ama nedense iktidar tarafından sanki bu insanlar hak ettiklerini değil de hak etmediklerini istiyor gibi bir hava yaratılıyor. Bu insanlar fırsatçı değil, sadece uğradıkları hak gasbının bir an önce son bulmasını istiyor ve emeklerinin sömürülmesine karşı çıkıyorlar; hepsi bu. Eğer burası muz cumhuriyeti değilse bu vatandaşlarımızın haklarını daha fazla uzatmadan iade edersiniz” dedi.

 

“YASA ÇIKANA KADAR KONUYU TAKİP EDECEĞİM”

Hürriyet, “Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, gasbedilen haklarının iadesi için il il dolaşıyor, toplantılar tertipliyor. Bu kapsamda İzmit'te de geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Özüpak sadece ve sadece kazanılmış haklarını istediklerini söyledi. Emeklilikte yaşa takılanların dedikleri gibi "Edirne'den Karsa, Dünya'dan Mars'a çıksın artık bu yasa diyorum" şeklinde konuştu.  

 

 

EYT ile ilgili konuyu TBMM’ne taşıyan Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, yasanın çıkması için takibimiz sürecek dedi.

 

Kaynak: Editör: ORHAN BALCI
Yorumlar
Haber Yazılımı