Haber
30 Kasım 2019 - Cumartesi 09:24
 
Erenkaya ile Seymen arasında kıran kırana yarış! Kazanan isim...
CHP’de 8 Kasım’da başlayan mahalle delege seçimleri dün yapılan eski köylerdeki delege seçimleri ile birlikte tamamlandı. İzmit’te en dikkat çeken eski köy delege seçimi ise Bayraktar Köyü'nde yaşandı.
YEREL POLİTİKA Haberi
Erenkaya ile Seymen arasında kıran kırana yarış! Kazanan isim...

CHP’nin kalesi olan Bayraktar köyünde ilk kez iki liste yarıştı. Hikmet Erenkaya ile Alpaslan Seymen’in çıkarttığı liste yarışında kazanan Erenkaya oldu. Alpaslan Seymen, Orhan Mahallesi’nde olduğu gibi Bayraktar Köyü’nde de kaybetti.

 

BAYRAKTAR’DA İLK YAŞANDI


İzmit’e bağlı Bayraktar Köyü'nde CHP her seçim döneminde adeta tulum çıkartıyor. Köydeki seçmen kitlesinin yüzde 99’u CHP’ye oy veriyor. CHP İzmit İlçe Örgütü her seçim döneminde en yüksek oyu Bayraktar’da alıyor. Eski köylerde dün tamamlanan delege seçiminde en ilginç yarış Bayraktar’da yaşandı. İlk kez bir delege seçiminde çift liste yarıştı.

 

KIRAN KIRANA YARIŞ


İzmit eski İlçe Başkanı ve CHP’nin ilimizdeki tanınmış önemli isimlerinden olan Alpaslan Seymen, Bayraktar Köyü’nde liste çıkarttı. Seymen ve ekibine karşı eski milletvekili ve belediye başkanı, köylerde önemli bir ağırlığı bulunan Hikmet Erenkaya ve ekibi de liste çıkarttı. Sadece 4 delegenin seçileceği Bayraktar’da kıran kırana bir yarış yaşandı.

 

19 ÜYE OY KULLANDI


Bayraktar Köyü’nde CHP her seçim döneminde 500 civarında oy alıyor. Ancak parti üye sayısı 24 kişi. Dün gerçekleştirilen seçimde 19 üye sandık başına gitti. Çift liste çıktığı gerekçesiyle taraflar, bazı üyelerin oy kullanması için tarlada bağda bahçede araçlarla sandık başına getirildi. 19 üyenin oy kullandığı seçimde Hikmet Erenkaya ve ekibinin destek verdiği mavi liste 11, Alpaslan Seymen ve ekibinin destek verdiği beyaz liste ise 8 oy aldı. Alpaslan Seymen, Orhan Mahallesi’nde seçimi bir oy farkla kaybettikten sonra Bayraktar Köyü'nde de 3 oy farkla seçimi kaybetti.

 

MAVİ LİSTE(11)


İsmail Akgül, İbrahim Pala, Hasan Sarıtaş, Dilara Buket Orhan.

 

BEYAZ LİSTE(8)


Fevziye Emre, Deniz kurşun, Kenan Pala, Erhan Zeybek. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı