Haber
19 Haziran 2019 - Çarşamba 17:36
 
Erdoğan: Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Yıldırım mı diyeceğiz?
AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Haziran seçimlerine ilişkin "Pazar günü Sisi mi diyecez, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?" dedi.
POLİTİKA Haberi
Erdoğan: Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Yıldırım mı diyeceğiz?

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İBB Başkanlığı seçimine 4 gün kala İstanbul’da bu kez Sancaktepe’de ‘toplu açılış’ adı altında miting düzenledi.

 

Erdoğan konuşmasında etnik ve dini vurgulu, tahrik dolu ifadeler kullandı.

 

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satırbaşları şöyle:

 

-Yıldırım kardeşimin karşısındaki aday sanki İstanbul’da hiç yaşamamış

 

– Bu millet boş lafa, Takiyeye karnı toktur. Türkiye popülist siyaset anlayılı yüzünden yıllarını heba etti.

 

– Pazar günü inşallah farklı bir müjdeyle yola devam ederiz.

 

– ‘Zulüm 1453’te başladı’ dediler. Bunu yazanlar CHP zihniyeti. CHP zihniyetine sesleniyoruz, Gönüllerin fethi 1453’te başladı.

 

– İstanbul zulmün estiği Konstantinopolis’ten kurtularak bize geldi. 31 Mart’ta seçimin neticesine en çok sevinenlerin arasında Yunanlılar vardı. Yunan gazetelerinde atılan başlıkları hatırlıyorsunuz değil mi?

 

– Mursi’nin darbeyle devrilmesinin ardından söylenen sözleri hatırlayınız. Özellikle muhalefete yakın sosyal medya hesapları üzerinden sergilenen zihniyeti gördüğünüzde insanlık adına utanıyoruz. Mursi içeri atıldığı zaman ‘Erdoğan’ın akıbeti de onun gibi olur’ diyorlardı. Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?

 

-Selo ne diyor ‘oylar Cehape’nin adayına’ diyor, Kandil ne diyor? ‘Oylar Cehape’nin adayına’ diyor. CHP’li, İyi Partili, Saadet Partili kardeşlerim buna oy verecek mi?

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı