Haber
08 Kasım 2019 - Cuma 09:39
 
Erdoğan'ın affettiği o şahıs banka soyguncusuymuş!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürekli hastalığı bulunan üç hükümlünün kalan cezalarının kaldırılmasına karar verdi. Bu mahkumlardan birinin 2015'te Gölcük’teki bir banka şubesine soygun amacıyla giren ve operasyonla yakalanan İsmail İpek olduğu öğrenildi.
ASAYİŞ Haberi
Erdoğan'ın affettiği o şahıs banka soyguncusuymuş!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kamu görevlisine direnme, tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması ve ruhsatsız silah taşıma suçlarından cezalandırılmasına karar verilen, 2018 yılında bu cezaları kesinleşerek Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesince 42 yıl 18 ay hapis cezasına çarptırılan İsmail İpek'in (47) kalan cezası da Adli Tıp Kurumu'nun "sürekli hastalık, sakatlık ve kocama hali" kapsamında bulunduğunu belirten raporu sebebiyle kaldırıldı. Cezası kaldırılan İsmail İpek'in 2015 yılında Gölcük’teki bir banka şubesine soygun amacıyla girdiği ve operasyonla yakalandığı ortaya çıktı.

 

BANKA SOYGUNUNA KALKIŞMIŞTI

 

Gölcük'te, 13 Kasım 2015 tarihinde Merkez Mahallesi Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan bir bankaya soygun amacıyla girerek içerideki 14 kişiyi rehin alan İsmail İpek, yaklaşık 6,5 saatlik ikna çabaları sonuç vermeyince gerçekleştirilen operasyonda özel harekat timleri tarafından vurularak ağır yaralanmıştı. Soyguncu ilk olarak Gölcük Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp tedavi altına alınmış ve artık yaşamına görme engelli olarak devam edeceği açıklanmıştı. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı