Haber
14 Haziran 2018 - Perşembe 00:17
 
Erdoğan, dünyaca ünlü kredi derecelendirme kuruluşuna gözdağı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyaca ünlü kredi derecelendirme kuruluşu için "24 Haziran'dan sonra Moody's'e operasyon çekeceğiz. Türkiye'yi karalama derdindeler." dedi.
EKONOMİ Haberi
Erdoğan, dünyaca ünlü kredi derecelendirme kuruluşuna gözdağı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyaca ünlü kredi derecelendirme kuruluşu Moody's için "24 Haziran'dan sonra biz Moody's'e operasyon çekeceğiz. Biz onların üyesi değiliz. Ayıp denen, edep denen bir şey var. Türkiye'yi karalama derdindeler. Başaramayacaklar." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öne çıkan açıklamalar;

 

"TOMA'LAR ARTIK TÜRKİYE'DE YAPILIR HALE GELDİ"

Tankta prototip hazırlandı, yakında üretime geçilecek. TOMA'lar artık Türkiye'de yapılır hale geldi. Yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. ATAK helikopterlerini ürettik ve ihraç eder hale geldi.

 

"ÇOK ŞÜKÜR ARTIK KENDİ ÜRETİMİMİZİ YAPIYORUZ"

Bunlar müstemleke ama biz kendi irademizi ortaya koyduk. İsrail Heron'larını verdi ama arıza çıkardılar. ABD kongresi ise İHA satışına izin vermedi. Çok şükür artık kendi üretimimizi yapıyoruz.

 

"PUTİN'E TEKLİFTE BULUNDUM"

Putin'e S-500 füzesini birlikte yapmayı teklif ettim.

 

"MUHALEFET EKONOMİYİ BİLMİYOR"

Muhalefet ekonomiyi bilmiyor. Ekonomi sadece cepteki para değil. Biz Türkiye'yi ayağa kaldırdık. Bundan sonra da devam edecek.

 

"24 HAZİRAN'DAN SONRA MOODY'S'E OPERASYON ÇEKECEĞİZ"

24 Haziran'dan sonra biz Moody's'e operasyon çekeceğiz. Biz onların üyesi değiliz. Ayıp denen, edep denen bir şey var. Türkiye'yi karalama derdindeler. Başaramayacaklar.

 

"24 HAZİRAN'DAN SONRA İLK İŞİMİZ OHAL'İ KALDIRMAK OLACAK"

OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Bu OHAL, tam aksine şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir. 24 Haziran'dan sonra ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacak.

 

"BAY MUHARREM GİDİP PKK'NIN ARKASINDA DURDUĞU ADAYI ZİYARET ETTİ"

(ABD) Silahların üzerindeki kendi seri numaralarıyla geri toplayacaklar, bunun sözünü verdiler. Eğer bunlar seri numaralarıyla bunları toplarlarsa oradaki sıkıntı daha da aşılmış olacak. Bunu ben önemli bir gelişme olarak görüyorum.

 

Bay Muharrem'den, bay Kemal'den terörle mücadele hakkında tek kelime duydunuz mu? Bay Muharrem gidip PKK'nın arkasında durduğu adayı ziyaret etti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı