Haber
13 Eylül 2018 - Perşembe 12:36
 
EMEP'in dayanışma kampanyası sona yaklaştı
Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü'nün Flormar işçilerinin çocukları için 3 Eylül’de başlattığı dayanışma kampanyası sona yaklaştı.
KOCAELİ Haberi
EMEP'in dayanışma kampanyası sona yaklaştı

Emek Partisi'nin (EMEP) 3,5 ay önce sendikalaştıkları için işten atılan Flormar işçilerinin çocukları için başlattığı dayanışma kampanyası sona yaklaştı. 3 Eylül'den bu yana süren kampanya kapsamında, 52 çocuğun kırtasiye malzemeleri ve ayakkabı ihtiyacı karşılandı. Fabrika önlerinde, mahallelerde ve sosyal medyada duyurulan kampanyaya Kocaeli başta olmak üzere, İstanbul, Bursa, Ankara, Diyarbakır, İngiltere ve Almanya gibi yerlerden çok sayıda kişi nakdi ve ayni destekte bulundu. 

 

GENEL BAŞKAN ÇOCUKLARI ZİYARET EDECEK

Toplanan kırtasiye malzemeleri ve alınan ayakkabılar, 13 Eylül Perşembe günü EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan'ın da katılacağı ziyarette işçilerin çocuklarına ulaştırılacak. Dayanışma kampanyasıyla ilgili konuşan EMEP Kocaeli İl Başkanı arzu Erkan ise, "Kampanyayı duyurduğumuz 3 Eylül'den bugüne 'çorbada bizim de tuzumuz bulunsun' diye onlarca emekçi bize ulaştı. Kimi ayni, kimi nakdi destek sundu. Defter, kalem, silgi, çanta, su matarası gibi onlarca kalemde kırtasiye malzemesi toplanınca sıra ayakkabıya geldi. Çocuklarımızın ayakkabılarını da el birliği ile aldık. Memleketin ve dünyanın dört bir yanında bu dayanışmayı ilmek ilmek ören tüm dostlara bin selam olsun" açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Editör: STJ. MUH. TUĞÇE HOCAOĞLU
Etiketler: EMEP'in, dayanışma, kampanyası, sona, yaklaştı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı