Haber
11 Aralık 2017 - Pazartesi 08:48
 
EMEP, Filistin halkının yanında
ABD Başkanı Trump'ın Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından gelen tepkiler devam ediyor
TEKNOLOJİ Haberi
EMEP, Filistin halkının yanında

Emek Partisi (EMEP) Kocaeli İl Örgütü, Kudüs tartışmalarına dair yaptığı eylemde, "Bütün işçi ve emekçileri Filistin halkının haklı davasını desteklemeye çığırıyoruz" dedi. İzmit'te Belediye İş Hanı önünde toplanan EMEP üyeleri, "Emperyalizm ve Siyonizm yenilecek, Filistin halkı kazanacak!" dövizi açtı. EMEP İzmit İlçe Başkanı Reyhan Başaran'ın okuduğu açıklamada, Kudüs provokasyonuna son verilmesi gerektiği ifade edildi.


“LAFLA MÜCADELE EDİLMEZ”
"Kudüs’ün başkent olduğu bir Filistin Devleti mi, yoksa Kudüs’ün Filistin ve İsrail’in başkenti olacağı iki devlet mi konusunda barış sürecinde kararı Filistin halkı verecektir" diyen Başaran, Ortadoğu’da savaş ortamı mevcutken, yeni çatışma konularını gündeme getirmenin Ortadoğu ve Dünya halklarının yararına olmadığını ifade etti. ABD ve tüm emperyalist güçlerin Ortadoğu’dan derhal elini çekmesi gerektiğini vurgulayan Başaran, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun AKP Hükümeti; Trump’ın çıkışını fırsata çevirme peşindedir. İçerideki sıkışmışlığın üstünü örtmektedir.


“ANLAŞMALAR İPTAL EDİLMELİDİR”
Sorun dinler ve mezhepler sorunu olarak ele alınamaz. Sorunu üreten emperyalistler ve onların işbirlikçilerinin politikalarıdır. Amerikan emperyalizmi ve İsrail Siyonizm’i ile lafla mücadele edilemez. Açık ve gizli bütün askeri ve ekonomik anlaşmalar başta olmak üzere, bütün ikili anlaşmalar iptal edilmelidir. Bu yapılmadan sonuç alıcı hiçbir adımı atmak mümkün değildir" dedi. Emek Partisi olarak, Filistin halkının yanlarından olduklarını belirten Başaran, "Bütün işçi ve emekçileri Filistin halkının haklı davasını desteklemeye çığırıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı