Haber
06 Aralık 2018 - Perşembe 21:24
 
Ellibeş, Gölcük’e veda ediyor… Peki, kim geliyor?
AK Parti 31 Mart yerel seçimlerinde 11 ilçedeki mevcut belediye başkanlarını değiştirme kararı aldı… O ilçeler arasında Gölcük de var…
KOCAELİ Haberi
Ellibeş, Gölcük’e veda ediyor… Peki, kim geliyor?

AK Parti Kocaeli’de değişim rüzgarları esiyor. AK Parti Genel Merkezi, Kocaeli’den ulaşan değişim ve yenilenme isteğine kayıtsız kalmadı. 12 ilçe içerisinde sadece Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın devam etmesine karar verildi. Kocaeli Koz’un gündeme getirdiği bu bilgi, AK Parti camiasında bomba etkisi yarattı.

 

MEHMET ELLİBEŞ VEDA EDİYOR

 

Değişimin yaşanacağı ilçelerden biri de Gölcük olacak. 3 dönemdir Gölcük Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Ellibeş’e  izin çıkmadı. AK Parti Genel Merkezi, Gölcük’te de taze kan kararı verdi. Gölcük’ün ağabeyi Mehmet Ellibeş ise dinlenmeye çekilecek.

 

YENİ ADAY İDRİS ALP OLUYOR

 

Belediye başkan aday adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden istifa eden İdris Alp, AK Parti’nin Gölcük Belediye Başkan adayı olacağı öğrenilirken, uzun yıllardır AK Parti’de siyaset yapan Alp, aday adaylığı başvurusunda gövde gösterisi yapmıştı. Gölcük’te geniş bir çevresi ve destekçisi olan ve teşkilatçı kimliğiyle bilinen İdris Alp bir sürpriz yaşanmaz ise AK Parti’nin ilçede aday göstereceği bir isim oluyor. Başkent kulislerinde sürpriz beklenmezken, Gölcük İlçesinde favori isimlerin başında Nihat Abiş ve Ali Yıldırım Sezer gösteriliyordu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı