Haber
16 Ekim 2019 - Çarşamba 13:23
 
Ellibeş: 6 aylık belediye bize iş mi öğretecek!
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “ Sosyal demokratlar belediyeciliği AK Parti’ye öğretiyoruz” sözlerine cevap veren AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş “6 aylık İzmit Belediyesi, köklü Büyükşehir Belediyesine belediyeciliği mi öğretti? Bu kadar abes bir şey olamaz"dedi
YEREL POLİTİKA Haberi
Ellibeş: 6 aylık belediye bize iş mi öğretecek!

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, il binasında gerçekleştirildiği basın toplantısı ile göreve geldiği 5 ay içerisinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Geride bıraktığımız 5 ayı, tatil yapmadan, dinlenmeden, polemiklerle değil icraatlarımızla gecesiyle, gündüzüyle dolu dolu geçirdik” diyen Ellibeş, AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu olarak her hafta perşembe günü mahalle toplantılarına katılacağız” dedi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “ Sosyal demokratlar belediyeciliği AK Parti’ye öğretiyoruz” sözlerine de cevap veren Ellibeş “6 aylık İzmit Belediyesi, köklü Büyükşehir Belediyesine belediyeciliği mi öğretti? Bu kadar abes bir şey olamaz. Önce bir çevreyi temiz tutsunlar, çöpleri toplasınlar” dedi.

 

ABES BİR ŞEY OLAMAZ

 

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ın “ Sosyal demokratlar belediyeciliği AK Parti’ye öğretiyoruz” sözlerine cevap veren AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş “ 6 aylık İzmit Belediyesi, köklü Büyükşehir Belediyesine belediyeciliği mi öğretti? Bu kadar abes bir şey olamaz. Canlı yayın yapmayınca yolsuzluk mu yapılmış olacak. 2007 yılında kısa bir sürede olsa canlı yayın yapılmıştı.  Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, diğer tüm şirketlerde de canlı yayın yapma kararı aldı. Önce bir çevreyi temiz tutsunlar, çöpleri toplasınlar. Belediyecilik ihalelerin canlı yayın yapılarak bitecek bir iş değil. Tartışmaları bırakıp, hizmet edelim” dedi. 

 

TAHİR BAŞKANIMIZ HER ALANDA TASARRUF İÇERİSİNDEDİR

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın makam aracı ile ilgili yöneltilen soruya da cevap veren Ellibeş “Büyükşehir Belediye Başkanı hepimizi temsil ediyor. CHP’li belediye başkanlarının araçlarına bakalım. Tahir başkanımız her alanda tasarruf içerisindedir. Kendisine teşekkür etmemiz gerekiyor. Metro Projesi’nde ki 5 milyon liralık bir yükü aldı” dedi. İzmit Belediyesinde işten çıkarılan işçilerle alakalı da konuşan Ellibeş “CHP kimsenin ekmeği ile oynamayacağız demiştir. Siz insanların siyasi görüşleri ile uğraşırsanız bunun sonu iyi olmaz. Bende belediye başkanlığı yaptım. Benim belediyemde çalışan herkes AK Partili miydi? Emekliliğine 70 gün kala bir bayan işten çıkarılması hiç hoş değil” dedi

 

TATİL YAPMADAN

 

Yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Ellibeş “Göreve geldiğimiz günden bu yana aksatmadan ilçe gezileri, esnaf ve sivil toplum kuruluşu ziyaretlerimizi her hafa aksatmadan yapıyoruz. Bununla birlikte 41 günde genişletilmiş ilçe danışma meclislerimizi, 11 günde 472 mahalle başkanımızla ilçe ilçe toplantılarla bir araya geldik. Her ay milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarımızla koordinasyon ve istişare toplantılarımızı yaptık. Özetle geride bıraktığımız 5 ayı, tatil yapmadan, dinlenmeden, polemiklerle değil icraatlarımızla gecesiyle, gündüzüyle dolu dolu geçirdik” dedi.

 

 TEŞKİLATIMIZI YOĞUN BİR GÜNDEM BEKLİYOR

 

“Amacımız ve hedefimiz bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam etmektir” diyen Ellibeş  “Bildiğiniz gibi, geçen hafta 7.Büyük Kongremizle ilgili takvimi resmen başlattık. 12 Ekim’de delege seçmen listelerimizin ilanıyla başlayan süreç, Kasım ayında delege seçimleri ve Ocak ayından itibaren ilçe kongreleriyle devam edecek. Ardından il kongremiz ve Büyük Kongremizi yapacağız. Kongre takvimi işlerken ve bu süreci en sağlıklı şekilde yürütürken, diğer taraftan teşkilat çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Bu yılsonuna kadar yine il başkanlığı öncülüğünde teşkilatımızı yoğun bir gündem bekliyor” dedi.

 

İSTİŞARE KURULU TOPLANTILARI BAŞLIYOR

 

Ellibeş sözlerinin devamında “İlk olarak 19 Ekim Cumartesi günü İl İstişare Kurulu Üyelerimizi bir araya getireceğiz. KOTO Sosyal Tesislerinde saat 10.00’da başlayacak toplantıda değerli istişare kurulu üyelerimizden önerilerini alıp, genel değerlendirme yapacağız. AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu olarak, yarından başlayarak her hafta perşembe günü mahalle toplantılarımıza katılma kararı aldık. İl yönetimi olarak, pazartesi günü haftalık olağan toplantımızı gerçekleştirecek, salı günü ilçe toplantılarımıza katılacak, çarşamba günü kadın ve gençlik kolları toplantılarımızı tamamladıktan sonra perşembe günleri de mahalle yönetimleri toplantısında partimizin en uç beylerinin yanında olduğumuzu göstermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı