Haber
15 Nisan 2018 - Pazar 13:52
 
Eğitim Sen: 78 yıl önceyi arar haldeyiz
Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 78’inci yılı vesilesiyle Yürüyüş Yolu üzerinde Köy Enstitüleri’nden fotoğrafların bulunduğu sergi açtı
KOCAELİ Haberi
Eğitim Sen: 78 yıl önceyi arar haldeyiz

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 78’inci yılı vesilesiyle Yürüyüş Yolu üzerinde Köy Enstitüleri’nden fotoğrafların bulunduğu sergi açtı. Sergi açılışı öncesi müzik dinletisi gerçekleştirilirken, Eğitim Sen Şube Başkanı Hicran Turan’ın yanı sıra şube yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.  Sergi açılışı sırasında kısa bir konuşma yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Hicran Turan, “Bugün Köy Enstitüleri’nin kuruluşunun 78’inci yılında ne yazık ki bizler 78 yıl önceki eğitim sistemini arar haldeyiz. Eğitimin içini boşalttılar, dinselleştirdiler, öğretmenlik mesleğini değersiz hale getirdiler. Yeni bir sınav sistemiyle velilerin, öğrencilerin herkesin kafasını karıştırdılar” şeklinde konuştu.

MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Sözlerini sürdüren Turan, “Biz Eğitim Sen olarak diyoruz ki bugün burada sergimizi de açarak dedik ki laik, bilimsel, demokratik eğitim sistemini yeniden kurmak için, çünkü artık öyle bir sistem kalmadı. Yeniden kurmak için her zaman mücadele ediyoruz ve mücadele etmeye devam edeceğiz. O Türkiye’yi biz yeniden kuracağız” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Editör:
Haber Yazılımı