Haber
25 Haziran 2019 - Salı 17:39
 
Eğitim Fakültesi 500 mezun verdi
Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi 500 öğrencisini mezun etti
KOCAELİ Haberi
Eğitim Fakültesi 500 mezun verdi

Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elşen Veli, akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

dsc_1349.jpg

 

SİZİNLE GURUR DUYUYORUM

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Hülagü, “Sevgili mezunlarımız, sizlere artık öğretmenler diyerek seslenmek istiyorum çünkü omuzlarınızda ancak öğretmenlerin anlayabileceği, geleceği inşa etme yükünün, ağır olduğu kadar huzur verici sorumluluğunu hissettiğinizi görüyorum. Unutulmaması gereken bir gerçek var ki eğitim bir milletin özgürlüğünün ve bağımsızlığının temelidir. Bu temelden yoksun toplumlar ise esarete ve sefalete mahkûmdur. Bu mahkûmiyeti aziz milletimize yaşatmanın, bu prangalara asla vurulmamanın anahtarı ise eğitim fakültelerinin ve değerli mezunlarının elinde bulunmaktadır. İşte bugün mezun olan sizler ülkemiz için böylesine hayati derecede önem taşıyan bir alanın temsilcileri olacaksınız, sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

 

rektorumuz-prof.-dr.-hulagu,-bugun-yuzlerce-aybuke-mezun-oluyor.jpg

 

SORUMLULUĞUNUZ BÜYÜK

 

Hülagü şu ifadelere yer verdi: “Sizler bugün fakültenizden mezun olarak Anadolu’nun dört bir yanında görev yapacaksınız. Sorumluluğunuz büyük, göreviniz zor. Ancak bir o kadar da kutsal. Bu kutsal görevi layıkıyla yapacağınıza olan inancım ise tamdır. Bu kutsal görevi ifa eden Aybüke gibi kahraman kızlarımız olduğu müddetçe, umudumuzu yıkamayacaklar. Bugün bu sıralardan yüzlerce Aybüke mezun oluyor. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı, vatan toprağının her karışında görev yapmaya hazır binlerce Aybüke göreve başlıyor.”

 

ingilizce-ogretmenligi.jpg

 

ÖĞRETMEN ANDINI OKUDU

 

Protokol konuşmalarının ardından Şef İsmet Ünsal yönetiminde Türk Halk Müziği dinletisi ve Eğitim Fakültesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi yapıldı. Törende Türkçe Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Oku Öncesi Öğretmenliği ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden 500 öğrenci kep attı. Mezun olan öğrenciler diplomalarını aldı ve akabinde öğretmen andını okudu.

 

egitim-fakultesi-halk-oyunlari-ekibinin-gosterisi.jpg

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı