Haber
09 Eylül 2017 - Cumartesi 11:05
 
Efsane Valinin anmasında salon boş kaldı
1984-1989 yılları arasında Tokat Valiliği görevinde bulunan Recep Yazıcıoğlu vefatının 14.yıl dönümü Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından anılırken programa ilginin az olması dernek başkanı Şahin’in üzülmesine neden oldu
- Haberi
Efsane Valinin anmasında salon boş kaldı

1984-1989 yılları arasında Tokat Valiliği görevini yürüten ve görev yaptığı süre boyunca sadece Tokat değil tüm Türkiye’nin sevgisini kazanan Vali Recep Yazıcıoğlu 2 Eylül 2003 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiş ve tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Yazıcıoğlu’nun ailesi Aydın Söke’de bulunan kabristanda sade bir törenle Recep Yazıcıoğlu’nu anarken Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ise Sabancı Kültür Merkezi’nde anma programı gerçekleştirdi.

HALKLA İÇ İÇE YAŞAYAN BİR VALİ

Programın açılış konuşmasını yapan Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin, “Bizler kurulduğumuz ilk günden bu yana her nokta dokunmaya çalışıyoruz. Rahmetli valimiz Tokat’la özdeşleşen, halkla iç içe yaşayan  bir vali olarak yüreklerde iz bıraktı. Vali bey Tokat’ta çok değerli işler yaptı. 236 tane derslik devlet bütçesinden bir lira çıkmadan yapıldı.” İfadelerini kullandı. 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı